Trafik Haftası İle İlgili Kısa Yazı

'Kısa Bilgiler' forumunda YAREN tarafından 15 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Trafik Haftası İle İlgili Yazı

  Trafik denilince aklımıza taşıtlar gelir. Fakat trafik, sadece taşıtlardan ibaret değildir. İnsanlar ve hayvanlar da trafiği oluşturan olgular içindedir. Taşıtların, insanların ve hayvanların, yollar üzerindeki her türlü hareketlerine trafik diyoruz.

  Hızla artan taşıt sayısıyla birlikte, trafik sorunu da artmıştır. Ülkemizde her yıl binlerce insan trafik kazalarıyla hayatını kaybetmektedir. Trafik canavarıyla mücadele etmenin tek yolu, trafik kurallarına uymaktır. Bilgisiz ve cahil insanlar, trafik kurallarına uymayarak ölen insan sayısının artmasına sebep olmaktadır.

  Trafik Haftası, trafik kurallarının anlatılmasında önemli bir zaman dilimidir. Trafik kurallarını öğrenerek ve çevremizdeki insanlara öğreterek, bu haftanın amacına ulaşmasına yardımcı olabiliriz.

  Cadde ve sokaklarda yaya kaldırımlarından yürümeli, karşı kaldırıma yaya geçitlerinden geçmeliyiz. Karşıdan karşıya geçerken, önce sola, sonra sağa ve tekrar sola bakarak geçmeliyiz. Trafik polisinin olmadığı yerlerde, trafik ışık ve işaretlerine dikkat etmeliyiz. Üst geçit olan yerlerde mutlaka üst geçidi kullanmalıyız. Taşıtlara asılmamalı ve taşıtlar durmadan inip binmemeliyiz. Taşıtların sağından inip binmeliyiz. Taşıt pencerelerinden kollarımızı ve başımızı çıkarmamalıyız. Duran bir taşıtın hemen önünden ve arkasından geçmemeliyiz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Aralık 2012
 2. Cevap: Trafik Haftası İle İlgili Kısa Yazı

  çok güzel bilgiler veriyosunuz sayın forumdas.net bunlar çok güel bilgilier ödevimden sayenizde 100 + aldım sağolun
   
Yükleniyor...
- Trafik Haftası İle Forum Tarih
Trafik Haftası ile ilgili kompozisyon Sözel Dersler 22 Mart 2011
Trafik Haftasıyla İlgili Yazı örneği - Trafik Haftası İle İlgili Yazılar Ders notları 19 Şubat 2011
Trafik haftasıyla ilgili skeç örneği - Trafik haftası ile ilgili skeç Medya Bölümü 19 Şubat 2011
Trafik Haftası İle İlgili Şarkı Çocuk Kulübü 15 Ocak 2011