Trabzonspor Şampiyonlar Ligi Şenol Güneş Açıklaması

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 24 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. Trabzonspor Şampiyonlar Ligi şenol güneş konuşması


  Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) UEFA'nın isteği üzerine Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden men etmesi hakkında yöneltilen sorular üzerine, şok olduğunu söyledi.

  Türk futbolunun sıkıntılı bir dönem geçirdiğini ve kendilerinin Avrupa kupası maçları öncesi de hep bu konuların gündeme geldiğini anlatan tecrübeli teknik adam, şöyle devam etti:

  "Benim için şok oldu. Futbolda iyi kötü günlerimiz oldu ama böyle bir olayı ilk defa görüyorum. Çok üzüntülü ve sinirliyim. Uzun yıllarını futbola vermiş biri olarak, Türk futbolunun bitme noktasında olduğunu düşünüyorum. Çok kötü yönetildik ve yönetiliyoruz. Birbirimizle kavga etme adına ülke futbolunu batağa götürdük. Bundan hiç kimseni menfaati olamaz. Suçu kovalayacağımıza birbirimizi kovaladık.

  Bugünkü karar, Türk futbolunun ayıbı ve Türk futboluna vurulmuş önemli bir darbedir. Bir çözüm yolu bulunmalıydı. Suç varsa ortaya çıkarılmalıydı. Çok ihmal edildi. Galatasaray'ın yaptığı açıklamanın üzerine gidildi ama bugün Galatasaray haklı çıkıyor. Ülke futbolunu hep birlikte yok etmiş sayılıyoruz. Burada Fenerbahçe'ye veya başka takıma olmuştur diye bakarsak yine hata yapmış oluruz."
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Nisan 2013
Yükleniyor...
- Trabzonspor Şampiyonlar Ligi Forum Tarih
Trabzonspor Şampiyonlar Ligi Ön eleme Rakipleri 2011 Spor Gündemi 23 Mayıs 2011
Trabzonspor'dan Kimler Gidecek? Spor Gündemi 9 Mart 2013
Trabzonspor Fenerbahçe Derbi Kadrosu Spor Gündemi 17 Şubat 2013
17 Şubat Trabzonspor Fenerbahçe Derbi Maçı Hakemi Kim? Spor Gündemi 14 Şubat 2013