Topuk dikeni

'Şifalı Bitkiler' forumunda asil34 tarafından 28 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Topuk ta iç kısımda çıkan diken insanın yaşamını zehir eder yürüyemez yapar zamanla
    bunu alternatif tıpla çaresi var 2 kaşık kadar turşuluk kalın tuzu ocakta tava içerisinde kavurur daha sonra butuzu nemli bir havlunun içine alırsınız ve hemen topuk oraya gelecek şekilde üstüne basılır bu tarif 15 dün devam edilmeli dikenden ve ağrıdan eser kalmaz:not.denenmiştir
    :f40:

NURDİN bunu beğendi.

2. allahım kimseye o derdi vermesin ama aklımda bulunması gereken bir ilaç çok teşekkür ederim asil .

3. Bu ilginç bilgi için teşekkürler Asil34 :f40:

4. Teşekkürler Asil34..

5. teşekkürler asil

6. teşekkürler asil umarım kullanmak zorunda kalmam

7. asil ben bu derdi 2 senedir çekiyorum :(

tabanlıklı ayakkabı kullanır,terliksiz yere basmam
    zayıflayacağım diye çok yürümekten oldu
    vücudun dengesini bozunca bir yerden felle veriyor

tarifini deniyeceğim paylaşım için Allah razı olsun + REP :f118::f118::f118:

8. :f40: rica ederim ilginiz çok hoş ama topuk dikenini çeken bilir mutlaka uygula ama aksatma ve önce acı verebilir dayanacaksınız azcık ama sonunda sevineceksiniz eminim :f40:

9. Anneannemde bu derdi çekenlerden :( sabah ilk işim bu tarifi vermek olacak
    teşekkürler Asil34

10. Çok şükür şimdilik yok bende bu dertten. İnşallah olmaz da.
    Reçete için teşekkürler asil

11. Cevap: Topuk dikeni

7 ay önce doğum yaptım.4 aydır topuk dikeni ile yaşıyorum.Önce sol ayağımda oldu şu an sağ ayağımda da var.Ve şu an kızım 7 aylık.Devamlı kucak istıyor.Mecburen onu alıp canım çok yansa da ilgileniyorum.Bununla baş etmek zor.Kekikli su biraz rahatlatıyor fakat ağrı yineliyor.Neyseki bu acıya kızımın tatlı gülücükleri yetişiyor.Mücadele eden herkese acil şifalar.