Topuk Dikeni Kremi Nasıl Hazırlanır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 21 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Topuk dikeninden şikayetçi olan bir çok kişi tanıyorum özellikle nednese bayanlarda daha fazla görülüyor topuk dikeni çevremde neredeyse 5 kadından biri ayağındaki topuk dikeninden şikayet ediyor bende dahil ama çok şükür ben geçirmeyi başardım bu sorundna kurtuldum. Nasıl yaptım bunu yürüdükçe ağrı yaptığı biliniyor topuk dikeninin ben aksine yürümeye devam ettim uygun bir terlik aldim evde hep o terliği giydim ve bu şekilde geçti çok şükür.

Şimdi sizler etopuk dikeni sıkıntısından kurtulamnıza yardımcı olacak topuk dikeniz kremi tarifi vereceğim oldukça başarılı sonuçlar elde edildiği söylenen bu kremi denemenizi tavsiye ediyoruz faydasını göreceksiniz emin olabilirsiniz.

Topuk Dikeni Kremi Tarifi şöyle önce gerekli olan malzemeleri temin edelim sonraısnd akremimizin yapılışına geçelim: 1 adet yumuşak lahana yaprağı, 1 çorba kaşığı domates ve 1 çorba kaşığı elma sirkesi gerekli malzemelerimiz bu kadar.

Hemen kremimizin yapılışına hazırlanışına geçiyoruz lahana yaprağı içerisine 1 çorba kaşığı kadar domates koyuyoruz. Ancak taze domates kullanmak yerine domatesin tozunu kullanın. Eğer mümkünse hazır domates çorbası da kullanabilirsiniz. Domates tozu tercihendir. Üzerine 1 çorba kaşığı kadar elma sirkesi ekliyoruz hepsi bu kadar kremimizin hazır.Ayağınızı içerisine biraz biberiye yağı eklediğiniz suda biraz beklettikten sonra akşam ayağınızı bu lahana yaprağına sarın ve bir çorap giyin. 7 gün boyunca aksatmadan uygulamanız gerekmektedir. Gece sardıktan sonra sabaha kadar çıkarmamanız gerekmektedir. Özellikle yüzeysel olan, çok derin olmayan çatlaklar için oldukça etkili olduğunuda hatırlatmak istiyorum.