Titanik batığı nasıl bulundu

Konusu 'Çeşitli Resimler' forumundadır ve şeker2 tarafından 12 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. şeker2 Üye

1912 yılında buzdağına çarparak batan Titanic'i bulmak için uzun yıllar araştırmalar yapıldı.
    Batan Titanik'i ilk olarak denizbilimci Robert Ballard 1985'te keşfetti.
    Ballard ve ekibi 3 bin 657 metre derinde yatan Titanic'in ilk fotoğraflarını çekmeyi başardılar.
    Geminin derinlikte ve her bir santimetrekarede büyük bir basınç altında bulunması, maliyeti 25 milyon dolara ulaşan ve deniz seviyesinden Titanik'in gömülü olduğu yere kadar 2.5 saatte ulaşabilen özel araştırma deniz altı gemilerinin inşa edilmesine yol açtı. Bu denizaltı gemileri ise sadece 3 kişi taşıyabiliyor.
    Titanik'in denizden çıkartılmasıyla ilgili projeler 1987 yılında başladı ve teknolojinin gelişmesiyle günümüze kadar çeşitli araç ve gereçlerle sürdürülmeye devam ediyor.
    titanic_batıgı. titanic_batıgı2. titanic_batıgı3. titanic_batıgı4. titanic_batıgı5.
  2. HazaN Admin Admin

Bakarken bile içim titriyor en korktuğum ölemlerin başında trafik kazası gelir ikinci sırayıda denizde boğulmak alır.
    Kalıntıları gördükçe o faciayı yaşayanların hissettiklerini düşünüyorum :(
  3. Belinay Üye

unutamadığım filmlerden birtanesi çok etkilenmiştim resimleri görünce film yeniden gözümde canlandı defalarca izlemiştik unutmak mümkün değil ki :(
    Teşekkürler şeker
  4. NURDİN Üye

bu gemiyi Allah bile batıramaz dediler Allah'a isyanın sonunu gördüler

ben de 3 kere izledim filmi ne korkunç ki sonları kötü oldu

sağol şeker emeğine sağlık :f118:
  5. Erkan Üye

Kötü bir ölüm.
    Allah tüm ölenlere rahmet etsin.
    Gemiye binemeyen son anda kaçıran bir Türk olduğunu biliyorum.
    Gemiyi kaçırması ilginçti fakat şimdi detay aklıma gelmiyor.

Teşekkürler Şeker