Tırnaklarımı Nasıl Uzatabilirim?

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 20 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Tırnak Uzatmak
    Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapmalı

Tırnaklar su içinde sulu ortamlarda ve aldığınız vitamin,çinko miktarına orantılı şekilde uzar.Bir tırnağın karakteri, su içeriğine bağlı olarak önemli ölçüde değişkenlik gösterir. normal bir tırnakta yaklaşık olarak %18 oranında su buharı bulunur. Ellerin uzun süre suya sokulmasında olduğu gibi, bu oran artarsa, tırnaklar yumuşak olur. Azalması halinde ise tırnak gevrek bir karakter alır ve kolay kırılır.

Kuru bir atmosfer, aşırı su kaybından sorumlu olup ortaya çıkan gevrek tırnaklar, derinin çatlamasıyla eşdeğerdir. Uzatılan tırnaklarda uzun kısımların her iki yüzeyi de atmosfere maruz kaldığından, bu tırnaklar daha gevrek olurlar. tırnakların kısa kesilmesi yüzeyi azaltır. tırnakların sık sık ıslatılıp daha sonrada kuruması su içeriğini sürekli değiştirir.
    Tırnaklarınızın uzamasını hızlandırmak ve onların estetik görünümünü sağlamlaştırmak için yapmanız gereken Tırnak Bakımı yapmalı ve aşağıdaki önerileri dikkate almalısınız.

İşte tırnaklarınızı daha az kırılgan ve daha çabuk uzayan bir süreçle tanıştırmanın yöntemleri;
    - Mineral ve protein alımınızı arttırmalısınız
    - Manikür sırasında sert törpü kullanımı veya fazla baskılı törpüleme işlemlerinden kaçınmalısınız.
    - Tırnaklarınızı asla yememelisiniz. Bu huyunuzdan vazgeçemiyorsanız, tavsiyemiz ACI OJE sürmenizdir.
    - Bolca su tüketmelisiniz ve bu tüketimi yaz mevsiminde arttırıp diğer mevsimlerde sabit tutmalısınız.
    - Törpüleme sırasında, tırnaklarınızı asla ileri geri törpülemeyin. Çünkü bu şekilde tırnaklarınızın alt ve üst tabakası arasındaki bağa zarar verecek ve çatallaşan tırnaklar ile baş başa kalacaksınız. Tavsiyemiz sürekli olarak aynı yöne doğru törpüleyin.
    Tırnaklarınız da dâhil vücudunuzun hangi bölümü olursa olsun özen gösterirseniz sonucunda mutlu ve sağlıklı bir yaşam elde edersiniz.​

2. Cevap: Tırnaklarımı Nasıl Uzatabilirim?

Ellerimiz sudan çıkmıyoki kısa kalsın tırnaklar

3. Cevap: Tırnaklarımı Nasıl Uzatabilirim?

Bende düğünümüz vardı..Ona yaklaşık uzatıyordum ama nedense kestim bir sinirle :(.Onu kesen sen misin uzasın diye çabaladım suda tuttum ama nafile :(

Ama bir daha böyle sorunum olursa kesinlikle yazanları uyguluycam :f40:

4. Cevap: Tırnaklarımı Nasıl Uzatabilirim?

Benim tırnaklarım çabuk uzamaya başladı çinko hapları alıyordum bir ara hem saçlara hem tırnaklara iyi geliyo:f40: :f196:

5. Cevap: Tırnaklarımı Nasıl Uzatabilirim?

Tırnak yeme alışkanlığım vardı önceden ama artık yok tırnaklarım zaten çok çabuk uzuyor:f40: Teşekkürler Anniccha