Tıkanmış Bir Klozet Nasıl Açılır

'Bunları biliyormusunuz' forumunda By RiZeLi tarafından 17 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Tıkanmış Bir Klozet Nasıl Açılır
  Tıkanmış Bir Klozeti Açma
  Tıkanmış Klozet Nasıl Açılır


  Acil olarak bir tesisatçı bulamadığınız durumlarda "kendin yap" işleri arasında muhtemelen dünyanın en az sevilen bu işini bitmek hayatınızı kurtarabilir.

  Tıkanıklığın yerini bulmak için sifonu çekin. Klozet çabuk dolarsa yakın bir yerden, büyük ihtimalle dirsekten tıkanmıştır. Klozet önce boşalıyor fakat daha sonra doluyorsa daha uzak bir mesafeden, direnden tıkanmıştır. Bu durumda 3 numaralı işlemi yapın veya bir tesisatçı çağırın.

  Eğer tıkanıklık yakınday-sa elinizle {lastik eldiven giyin!) ya da bir burgu veya lavabo pompasiyla çıkarmayı deneyebilirsiniz. Eğer lavabo pompanız yoksa bir sopanın ucuna bez veya çaput dolayabilirsiniz. Çaputun çözülmeyecek şekilde dolandığından ve kuvvetlice bastırmaya dayanabileceğinden emin olun.

  Tıkanmış bir direni (kanalizasyon kanalı) temizlemek için rögar kapağını kaldırın. Burgu ya da lavabo pompasını drenaj çubuğuna takın ve tıkanan bölgeye doğru bastırın. Tıkanık bölgeye ulaşana kadar drenaj çubuklarını uç uca birleştiriri. Ulaştığınızda, pompalayın veya burguyu saat yönünde çevirin.

  Alıntı
   
Yükleniyor...
- Tıkanmış Klozet Nasıl Forum Tarih
Tıkanmış Klozet Nasıl Açılır Bunları biliyormusunuz 15 Mayıs 2013
Tıkalı klozeti nasıl açarız Bunları biliyormusunuz 10 Nisan 2014
Sakallı İpten Klozet Takımı Nasıl Örülür El Becerileri 20 Ekim 2012
Cep Telefonları Klozetlerden Daha Kirli Sosyal Konular 4 Eylül 2012