Teşekkür almak için gereken puanlar

'Ders çalışıyorum' forumunda Misafir tarafından 20 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Matematik 55
    ingilizce 82
    turkçe 65
    sosyal 65
    fen 67
    din 73
    diğerleri 5 teşekkur alır mıyım

2. Cevap: Teşekkür almak için gereken puanlar

MEB yönetmeliğine göre 100 puan üzerinden 85 üzeri olanlar ve Türkçe dersinin 55 üzeri ve tüm derslerinin 45 üstü olanlar Takdir Belgesi almaya hak kazanıyorlar.

MEB yönetmeliğine göre 100 puan üzerinden 70 üzeri olanlar ve Türkçe dersinin 55 üzeri ve tüm derslerinin 45 üstü olanlar Teşekkür Belgesi almaya hak kazanıyorlar.

“Ödüllendirilecek Davranışlar ve Ödüller
    Okul Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kurulunca, örnek davranışları ile derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren öğrenciler;
    a) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar “Teşekkür,
    b) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) 85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdirname”,
    c) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Takdirname alanlar “Üstün Başarı” (EK-7)
    ç) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Teşekkür ya da dönemlerin herhangi birinden veya bir kaçından takdirname, diğerlerinden teşekkür alanlar “Başarı” (EK- 7/1)
    Ayrıca, ilköğretim okullarının 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarında almış olduğu notlarla istenilen başarıyı gösterememesine rağmen aşağıdaki şartlardan en az birini taşıyan öğrencilere; öğretmenlerin veya okul yönetiminin önerisi üzerine “Onur Belgesi” (EK-8) ile ödüllendirilir. Bu ödüller öğrencinin dosyasına işlenir.
    a) Ulusal ve uluslar arası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye girmek.
    b) Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı göstermek.”