Ters Duran Ev

'Resimli Konular' forumunda YAREN tarafından 23 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Ters Duran Ev..
    Kargıcak beldesindeki bir turizm kompleksi içerisinde inşa edilen ve çatısı yerde, temel direkleri yukarıda olan, tuvaleti ve banyosu ters konulan, kapıları, pencereleri, balkon demirleri ters monte edilen ev, tanıtım ofisi olarak kullanılıyor.

Ters evin önünde yine ters olarak dikilmiş bir kuru ağaç ile evin saçaklarından aşağı doğru sarkan ağaç da görenlerin ilgisini çekiyor.

Turizm kompleksinin yetkilisi Kerim Aydoğan, ters evin bir benzerini Amerika Birleşik Devletleri'ne yaptığı seyahat sırasında gördüğünü ve benzerini Alanya'da yapmaya karar verdiğini söyledi

ABD'de gördüğü evin sadece dışının, kaplamasıyla ters ev görüntüsüne sahip olduğunu ifade eden Aydoğan, kendisinin, komple ters bir proje hazırlayarak hayata geçirdiğini anlattı

Ters evin, normal evlere göre iki katına yakın bir paraya mal olduğunu ifade eden Aydoğan, çatının yere sağlam oturması için demir ve çimentonun daha fazla kullanıldığını dile getirdi

Ters evin, tanıtım ofisi olarak kullanıldığının altını çizen Aydoğan, herkesin büyük ilgisini çeken evin fotoğrafının çekimi için ücret talep edildiğini ve alınan ücretin hayır kurumlarına bağışlanacağını belirtti.

Aydoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

''Ters evin fotoğrafını çekmek isteyenlerden bir miktar para alacağız. Bu paraları havuzumuzda biriktireceğiz. Ay sonunda ne kadar para birikmişse, o kadar biz kendi cebimizden üzerine koyarak, bu paraları Alanya Kaymakamı'nın işaret edeceği bir hayır kurumuna bağışlayacağız.''
    Ters Duran Ev1. Ters Duran Ev2. Ters Duran Ev3. Ters Duran Ev4. Ters Duran Ev5. Ters Duran Ev6.

2. Çok ilginç bir mimari olmuş.

Yaa yarenim bizden de baktık diye para talep etmezler dimi. :f106:

3. Sanırım susarakta pek çok şey anlattım bu resime bakarak :f30: :f30:

4. yok daha neler.Onuda akıl edip bişeyler yapmışlardır Hazanım ya olurmu öyle şey:f30:
    Dileğim rahat ol lütfen biz sadece manzarasına bakıp geçelim,iç dekorasyon neyimize gerek:))

5. Cevap: Ters Duran Ev

Valla Yarenim ben bişi demedim kendi kendime yaptığım yorumları buraya yazsaydım kesin kapanma cezası alirdim on gün :f106:
    Ben senin yalancınım resmi görünce herkes ne düşündüyse bende onu düşündüm umarım vardır başka bir yolu yoksa baya zahmetli bir iş olacak :f30: :f30:

6. Cevap: Ters Duran Ev

vallah hazan ben ne yapıyorum böle ters durumlarda ya kafamı eğiyorum aşağı doğru ters çeviriyorum yane yada pc yi ters cevirim :f196::f196:

eline sağlık yaren güzel paylaşım :f118:

7. bizler düz duran evlerden bile şikayet ediyoruz ;) :

bu resimleri hanıma göstereyim '' bak ellerin hanımları ters evlerden bile şikayet etmiyor
    sen başımın etini yiyorsun evin şurası şöyle burası böyle diye '' diyeyim :f196:

8. Anammm bu ne yaw böyleee..Bi ters evimiz eksikti..:f196:Çok ilginç bir proje..:f73:

9. Böle ev isterdim xd