TEOG Tercihleri Ne Zaman Açıklanacak?

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Editör Site Yetkilisi

  TEOG Tercihleri Ne Zaman Açıklanacak?

  [​IMG]
  Bu sene ilk kez uygulanan iki aşamalı TEOG sınavının tercihleri 31 Temmuz 2014 tarihinde yapılmaya başlandı. Tercihler 8 Ağustos 2014 Cuma günü sona erecek.

  Öğrencilerin girdikleri 1. ve 2. TEOG sınavı sonrasında açıklanan yüzdelik dilimleri ve yerleştirme puanlarına göre yapacakları 2 aşamalı tercihler 8 Ağustos Cuma günü sona erecek. Sonrasında ise uzun bir bekleyiş dönemi başlıyor.

  22 Ağustos 2014 Cuma günü sistem tarafından tercihleri doğrultusunda yüzdelik dilimlerine göre öğrenciler otomatik olarak liselere kayıt olacaklar. Kazandıkları liselere MEB tarafından otomatik kaydı yapılan öğrenciler bu tarihten sonra isterlerse başka bir liseye nakil olabilecekler. Liselerin kontenjan listelerinin açıklanmasıyla birlikte sistem tarafından kayıtları yapılan liselere gidip hangi liseye nakil istiyorlarsa bunu belirten bir dilekçe vermeleri gerekmektedir.

  Öğrenciler ve veliler okulların açıklayacağı kontenjan listelerini yakından takip etmelidir çünkü istedikleri farklı liselere bu sayede geçiş yapabilecektir.

  TEOG tercihleri ne zaman açıklanacak?

  TEOG tercihleri 22 Ağustos 2014 Cuma günü açıklanacak ve öğrenciler hangi okula kayıt olduklarını MEB’in resmi internet sayfasından TC kimlik numaraları ile giriş yaparak öğrenebilecekler.
   
Yükleniyor...
- TEOG Tercihleri Zaman Forum Tarih
TEOG tercihleri nasıl yapılır? Bunları biliyormusunuz 17 Mayıs 2016
TEOG tercihlerinde hangi yüzdelik dilime bakılacak Etüt Merkezi 6 Ağustos 2014
TEOG Nakil İşlemleri Nasıl Yapılacak? Zaman Tüneli 17 Mayıs 2016
Teogdan full çekmek için nasıl çalışmalıyım Etüt Merkezi 22 Ocak 2015