TEOG Nakil İşlemleri Nasıl Yapılacak?

'Zaman Tüneli' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Editör Site Yetkilisi

  TEOG Nakil İşlemleri Nasıl Yapılacak?

  [​IMG]
  Bu sene ilk kez uygulanan ortaöğretimden temel eğitime geçiş sınavı TEOG hem öğrencileri hemde velileri fazlasıyla düşündürmeye devam ediyor. İki aşamalı tercih listesinde A Grubunda istediği okula yerleşemeyen öğrenciler sistem tarafından otomatik olarak ikamet adresine en yakın okula yerleştirildi. Ancak durumdan memnun olmayan veli ve öğrenciler için nakil işlemleri başladı.

  Veliler Eylül ayı sonuna kadar öğrencinin sistem tarafından otomatik kaydının yapıldığı okula gidip her seferinde yalnızca 1 okula nakil için başvuru dilekçesinde bulunacaklar. Öğrenci velilerinin nakil dilekçesi vermeden önce dikkat etmeleri gereken bazı noktalar var.

  Öncelikle çocuğun TEOG sınavından aldığı puan ile nakil dilekçesi vereceği okulun puanı arasında çok fazla bir fark olursa nakil şansı aza iner. Bu nedenle öğrencinin puanı ile nakil isteyeceği okul puanı arasındaki puan farkının az olmasına dikkat etmelisiniz.

  Eylül ayına kadar her hafta Pazartesiden Perşembeye kadar okula nakil dilekçesi verebilecek olan veliler her hafta için yalnızca bir okul tercih edebilecekler.

  TEOG nakil başvuruları Eylül ayı sonuna kadar devam edecek.
   
Yükleniyor...
- TEOG Nakil İşlemleri Forum Tarih
TEOG tercihleri nasıl yapılır? Bunları biliyormusunuz 17 Mayıs 2016
TEOG Tercihleri Ne Zaman Açıklanacak? Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Teogdan full çekmek için nasıl çalışmalıyım Etüt Merkezi 22 Ocak 2015
TEOG Sınavında %100 Başarılı Olmak İçin Ne Yapılmalı Etüt Merkezi 24 Kasım 2014