Televizyonun Çevreye Zararları

'Kısa Bilgiler' forumunda Aysell tarafından 19 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

 1. Televizyonun Çevreye verdiği zararlar nelerdir

  Televizyonun Olumsuz etkileri

  Günümüzde doğal olarak ya da teknolojik gelişmeler sonucu üretilen bir çok cihaz radyasyon yaymaktadır. Bunlardan biri de televizyondur. Radyasyon yayan bu maddelere ise radyoaktif madde denir. Radyasyonun çevreye zararları sınır tanımaksızın yayılmakta ve kilometrelerce uzağa etki etmektedir. Radyasyonun etkileri cins, yaş ve organa göre değişmekle birlikte, çocuklar ve gelişme çağındaki gençlerde genellikle gözü etkileyerek görme bozukluğu, katarakt gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.

  Radyo ve TV vericileri de RF elektromanyetik dalgalar yoluyla yayın yaparlar. Yayın yapan antenlerden dolayı çevrede yaşayanları etkileyebilecek RF enerjisi miktarı, istasyon tipi, kullanılan antenin tasarım karakteristiği, antene iletilen güç antenin yüksekliği ve antenden uzaklığa göre değişir.

  2004’te Pediatrics dergisinde yayınlanan bir araştırma, günde 2-3 saat televizyon seyreden çocuklarda Dikkat Toplama Bozukluğu (ADD) görülme ihtimalinin diğer çocuklara göre yüzde 30 daha fazla olduğu sonucuna vardı.

  1981 ‘de Honolulu’da Dr. B. Anderson ve A. Henderson TV ve radyo antenlerinin kanser riskini %37.5 arttırdıgmı gösterdi.
   
Yükleniyor...
- Televizyonun Çevreye Zararları Forum Tarih
Televizyonun yararları ve zararları nelerdir maddeler halinde Ders notları 22 Ocak 2013
Televizyonun Verdiği Zararlar Güncel Bilgiler 28 Haziran 2012
Televizyonun Yararları Nelerdir Kısa Bilgiler 27 Haziran 2012
Televizyonun Zaman İçinde Gelişimi Zaman Tüneli 26 Haziran 2012