Televizyondan Eğitim başladı

'Haberler' forumunda YAREN tarafından 22 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. TV'den eğitim
    Televizyondan eğitim başladı.

Diyarbakır'da ortaya çıkan domuz gribi sebebiyle okulların bir hafta tatil olması ile birlikte derslerin aksamaması için dersler artık TV'den verilmeye başlandı.

Diyarbakır'da yaygınlaşan domuz gribi nedeniyle alınan kararla okulların bir hafta tatil edilmesinde sonra öğrencilerin derslerini aksatmaması için Milli Eğitim Müdürlüğü yeni bir uygulama başlatarak dersleri yerel TV'lerden vermeye başladı. Televizyondan verilecek olan derslerle ilgili öğrenciler mutlu olduklarını söylediler.

Ekran başında ilk kez eğitim alan öğrenciler, yayından memnun olduklarını belirtti.

Evde televizyondan eğitim yayınını izleyen öğrenciler, okulların tatil olması nedeniyle hem derslerinden hem de arkadaşlarından uzak kaldıklarını ifade ederek, "Bugün televizyondan dersleri izledik. Bu sayede derslerimizi yapacağız" dediler.

Öte yandan, okulların yanı sıra kentteki dershane, kreş ve özel eğitim kurumlarında da bir hafta süreyle eğitime ara verildiği belirtildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 5'i öğrenci 7 vatandaşta görülen H1N1 gribi vaka sayısının 20 Ekim 2009 tarihi itibariyle 17'si öğrenci, 6'sı da yetişkin olmak üzere 23'e yükseldiğini bildirildi.

Açıklamada, 23 vatandaşın genel durumunun iyi olduğu ve evlerinde takiplerinin devam ettiği kaydedildi.

cnnturk.com