Teknolojisiz 24 Saat!..

'Teknoloji Haberleri' forumunda Jeeny tarafından 1 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. Teknolojisiz 24 Saat!..
    Kanadalı bir grubun kurduğu ilginç organizasyon, dünya çapında tüm elektronik cihaz kullanıcılarını, sadece bir gün için tüm cihazları kapatmaya çağırıyor. "Shutdown Day", yani "Kapatma Günü" olarak adlandırılan ve hiçbir şekilde kar amacı gütmeyen bu organizasyon, 3 Mayıs 2008 tarihini "Shutdown Day" olarak ilan etmiş ve herkesi bilgisayarlarını, televizyonlarını veya diğer elektronik cihazlarını 24 saat için kapatmaya davet ediyor.

Bu organizasyonun birçok amacı olduğu iddia ediliyor. Teknolojisiz bir hayatın neler getireceğini görmekten tutun da enerji tasarrufuna kadar çok farklı nedenlerle bu güne katılabilirsiniz.

İlk kez 2007 yılında denenen "Shutdown Day" uygulaması, Kanadalı bir bilgisayar programcısı tarafından başlatılmış. yapılan açıklamaya göre, 2007 yılında tam 1.6 milyon kişi çağrıya uymuş ve teknolojiden uzak durmayı başarmış. Bakalım bu sene sayı daha da artacak mı?

2. Enerji tasarrufuna katkı için bir gün elektronik tüm aletlerimi kullanmayabilirim. Ama uzun süre yokluğu gerçekten çok kötü. Fazla uzak kalmak istemiyorum . Emeğine sağlık JEENY:f118:

3. İnanın ben teknolojiden uzak duramam 1 veya 2 gün belkiii fazlası aslaaa:(

Teknoloji kullanılmak için var değilmi ama:f106:

4. Tamam bir günlüğüne değil mi bende uyabilirim seve seve...
    Fırını, ütüyü, çamaşır makinasını, bulaşık makinasını, su ısıtıcısını, dvd yi, saç kurutma makinasını, tost makinasını, ekmek kızartma makinasını, televizyonu hepsini kapatacağım o gün...
    ogün değişik birşey yapar bilgisayar başında otururum artık canım sıkılmasın diye :f106:

5. evet bende yapabilirim hiç dert değil bir değilmi ne olcakki :f40:

teşekkürler jeeny :f9:

6. :f106: ben uyamam özür teknolojiden kaçacaksak neden daha ileriye
    neden daha iyisi için çabalanıyor ki?
    Yok ben yokum bu oyunda :f106:

7. vallahi ben hazana katılıyorum herşeyi kapatayım ps açık kalsın

8. ben eskisini daha çok seviyorum ne televizyon ne pc ve de ne elektrik yinede insanlar daha mutlu ve hastalık az olan bi zamanlardı teknoloji yükseldikçe daha sorunlar çoğalıyor görüşüm bu:f118: :f20:

9. Valla bende hazana katılıyorum hepsini kapatalım pc acık kalsın:f106:

Paylaşıma için tşkr jeeny...

10. Sanayi devrimi ve bu devrimin peşinden gelen teknolojik gelişmeler sonucunda en basit tabiriyle doğamız (insan doğası dahil) kaybolmaya yüz tuttu. Şuan itibariyle belki de gelecekte gerçekleşecek olan pekçok şeyi bilmiyoruz ve haliyle aramıyoruz. Eskiden de insanlar şuanki "vazgeçilmez" denen şeyleri aramıyorlardı hiç bilmedikleri için ve o zamanlar gerçek Dünya ruhu mevcuttu. Gelen gideni aratır derler. Bence doğru.