Teknolojik Buluşlar 2012

'Teknik Yardım' forumunda EyLüL tarafından 15 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. Yeni Teknolojik Buluşlar

2012 Teknolojik Buluşlar

3d Yazdırılabilir Objeler

Artık 3d fotoğraflarınızı, projelerinizi 3d olarak yazdırmanız mümkün.Bu sayede,farklı açılarla daha ayrıntılı,gerçeğine daha yakın bir görsellik elde edebileceksiniz.Özellikle tasarımcılar için gerçekten çığır açacak gibi görünüyor.

Facebook Eğer Ölürsem Uygulaması

Bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük sorulardan biri de şudur: “Ben ölürsem, benim Facebook hesabıma ne olacak? İşte bunun için yabancı bir firma,”If I Die” uygulamasını geliştirdi.

Biraz ürkütücü gözükse de sevdiklerinize online olarak veda edebilir,vasiyetinizi bile açıklayabilirsiniz.Yeni iş fikirleri için gerçekten güzel bir örnek.

Transformer Fare

Gelişen oyun dünyasında ilginç tasarımlar oldukça şaşırtıyor.Bu fare ile ikiye katlanarak bir oyun konsoluna dönüşebilmekte.
    Elektronik Kumaş

ABD, İtalya ve Fransa’dan araştırmacılar pamuk liflerinden yapılmış transistörler icat ettiler! Bu buluş ile insan ve çevre arasındaki değişim araştırılıp gözlenebilecek.Örneğin, farklı havalarda insanın vücut fonksiyonlarının elektriklenmeye bağlı olarak nasıl değiştiği öğrenilebilecek.

Son Jenerasyon Robot

Bence herkesin bir robot arkadaşı olmalı! Bu küçük adam, Aldebaran Robotics tarafından oluşturulan teknoloji harikası bir insan robotu.1.6GHz işlemcisi, multi-tasking yetenekleri ve iki HD kameraya sahip oldukça donanımlı bir arakadaş aynı zamanda.

Başlangıçta otistik çocuklar için geliştirilmiş olup,cümleleri ve sözcükleri ayırma ve tanıma kabiliyeti sayesinde,kendisiyle dolu dolu bir muhabbet edebilirsiz.