TC no pirim borcu sorgulama

'Sosyal Konular' forumunda Aderito tarafından 7 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sosyal Güvenlik Kurumu olan SGK, 17 Ocak’tan itibaren zamlı aylıklarını alacak emeklilerin kafasının karışmaması için özel bir program hazırladı. Yapılacak olan özel uygulama ile siz emekliler öncelikle tc kimlik numaralırınızı sisteme girip alacağınız zammı göreceksiniz. Daha sonra bu alacaklarınızı maaşlarınızla birlikte alacaksınız.

  Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sorgulama linki aktive edildiğinde bunu bu konu üzerinden sizlere duyurup gerekli bilgileri vereceğiz.

  Yalnız kendi intibakını öğrenebilecek

  SGK 1 milyon 900 bin emeklinin hak kazandığı toplam 2 milyar 700 milyon liralık intibak alacağını kişi bazında tek tek bilgisayarlara girdi.

  Emeklilerimizin intibak alacağının miktarını net bir şekilde öğrenebilmesi için yazılım geliştiren SGK, 17 Ocak’ta verilecek emeklilik maaşından önce tüm listeyi internet üzerinden yayınlayacak.

  Emekli olanlar bu listede sadece kendi isimlerinin karşısında yazılı olan tutarı görebilecekler. Bunun için de emeklilerin TC kimlik numaralarını sisteme girmeleri yeterli olacak.

  Kimlik numaranızı SGK üzerinden sisteme giren emekliler, yaklaşık 500 kişilik teknik ekibin aylarca tozlu dosyalar üzerinde çalışıp hesapladığı intibak tutarını görecekler.

  Bugün bilgi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, hesaplamaların özel bir programla yapıldığını, dolayısıyla hata oranının çok düşük olacağını tahmin ettiklerini ifade ettiler.  Görevlilerin verdiği bilgilere göre emekliler, içerisinde intibak ayarlaması da olan ilk maaşı 17 Ocak tarihinde alacaklar.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Ocak 2013
Yükleniyor...
- pirim borcu sorgulama Forum Tarih
Bağkur Pirim Borcu Taksitlendirme 2010 Haberler 30 Mart 2010
Oktay Usta'nın Pirpirim Aşı(Elazığ) Damak Keyfi 9 Nisan 2009
Kaza namazı borcu olanlar teravih namazı kılabilir mi? Dini Konular 30 Haziran 2014
Borcu olan kurban kesmelimidir? İslami Bilgiler 13 Ağustos 2013