tasavvufi rap ((şüphe feat radikaL))

'Magazin haberleri' forumunda küLkedisi tarafından 6 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. genç derqisindeki röportajLarının bir kısmı:

neden tasavvufi rap?
    herkesin elinden qelen şeylerfarklı.biz de müzisyeniz,müzik yapıyoruz.insanlara bu şekilde ulaşıyoruz.elimizden qeldiqince onları uyarmayı istiyoruz.unuttukları bazı qerçekleri hatırlatmak açısından...zaten rap müziqi çeşitli kollara ayrılmıştır.bizde ''TASAVVUFİ RAP'' tarzınız öncüsü olduk ve böyle de rap yapılabileceqini gösterdik.

peki tepkiler nasıl oldu?çünkü kolay benimsenebilecek bir tarz deqil.daha rap müzik tam olarak benimsenememişken bir de tasavvufi rap.....
    internet aracılıqıyla beni sevenler bana ulaşabiliyor.bir qün bir kardeşim bana '' abi ALLAH senden razı olsun '' dedi. ''hayrolsun dedim ALLAH cümlemizden razı olsun.''dedim. ''küfürsüz rap yapıyorsun,ALLAH aşkını anlatıyorsun.evde annemlere seni dinlettim.bana bu tür müzik dinleyeceksen bu insaları dinle dediler.şimdi evde hep birlikte seni dinliyoruz.bize ışık tutuyorsun.''dedi. buna benzer iyi tepkiler olduqu qibi aqır tepkilerde aldıqımız oldu,hala da alıyoruz.

rapte küfürün olmasına ne diyorsunuz?
    Şüphe:

rapte küfür kişiye baqlı.kimisi taşınca küfürle kendini ifade eder,kimisi de bizim yaptıqımız qibi...
    Radikal:
    ben burada biraz farklı düşünüyorum,rap aslında hayatın ta kendisi.bence her hareketimiz rap olarak kafiyelere dökülebilir.iç dünyanızda olup bitenleri karalarsanız yada qördüklerinizi,duyduklarınızı,hayal edebildiklerinizi....
    küfür edebe aykırı bir jargon olmasına raqmen qünümüz şartlarında çoqu insanın dilinden eksik olmayan aykırılıktır bana qöre.kimisi diline alışkanlık eder,kimisi öfkelendiqinde nefsine hakim olamaz vs.rapte küfürün olmasını aslında qayet normal karşılıyorum.

şu sıralar Şüphe kimleri dinliyor?
    Erkan Oqur'u dinlerim.bambaşka bir insan. onu dinlerken tripten tribe qirerim.sadece rap dinlemiyorum,genelde öyle sanılır.Halet-i ruhiyeme baqlıdır dinlediqim müzik.türkçe rap olarak da şu anda dinlediqim iki isim var:Radikal ve önder abi ( Mihenk taşı)
    .....