tasarrufla ilgili kompozisyon

'Etüt Merkezi' forumunda Misafir tarafından 14 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. Benim anlamadığım bir şey var.Mesela öğretmen bana dese "tasarrufla ilgili bir kompozisyon yaz" dese ben kompozisyonu hikaye biçiminde anlatabilirmiyim?
   
 2. Cevap: tasarrufla ilgili kompozisyon

  Tasarruf, maddenin değerini bilme; onu yerinde ve zamanına göre kullanabilme, bir tedbir vasıtası olarak değerlendirebilme demektir. Hayatta maddî bunalımlara düşmemek için tasarrufa ihtiyaç vardır.Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra, geri kalan bölümünü, gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir.

  Tasarruf, meyvesini zamanla verir.Bugünden azar azar, karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan, bazı maddî arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur.Tasarruf yapan herkes, sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur. Böylece, insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler Tasarruf İle İlgili YazılarBir köşede birikmiş paraları, her zaman onların yardımcısı, desteği ve huzur kaynağıdır.

  İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar, en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar Tasarruf varlığın garantisidir.
   
Yükleniyor...
- tasarrufla ilgili kompozisyon Forum Tarih
Çevremizde Evimizde Okul Ve Sınıfımızda Tasarrufla İlgili Neler Yapabiliriz Merak Ettiklerimiz 9 Temmuz 2013
Tasarrufla İlgili Atasözleri ve Anlamları Türkçe Sözlük 20 Şubat 2012
tutumluluk ve tasarrufla ilgili atasözleri ve anlamları Atasözleri ve Deyimler 23 Haziran 2011
Tasarrufla İlgili Atasözleri Karışık Sözler 25 Ekim 2010