Tarçı'nın Faydalarını Biliyormusunuz

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 5 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Tarçı'nın Faydaları Neler Biliyormusunuz

Tarçın bir çoğumuzun sevdiği bir baharat türüdür hemen hemen pasta kek türlerinde fazlasıyla kullandığımız tarçının faydalarını hiç merak etmişmiydiniz.Çoğumuzun önemsemediği tarçının, mucizevi bir baharat olduğunu biliyor musunuz?Açıkcası ben merak ettim ve hemen küçük bir araştırma yapmak istedim işte bu araştırmanın sonucunda Tarçının yararları nelermiş hep birlikte öğrenelim..

Tarçın hakkında Yapılan çalışmalar sonucunda tarçının kilo verme konusunda etkili olduğunu gösteriyor. Diyet yemeklerinizin veya içeceklerinizin içine her gün 1 kaşık tarçın atmalısınız.

Tarçın Kalsiyum, lif, demir ve magnezyum açısından zengin bir baharattır. Kanser hücreleri üzerinde olumlu etkisi vardır. Ülserin oluşmasını ve yayılmasını önler.Tarçın Kan şekerini düzenler. İyi ve kötü kolesterol üzerinde etkilidir. Bu yüzden kalp ve diyabet hastalarına çok yararlıdır.Aynı zamanda Tatlı bir baharat olduğu için, tatlı ihtiyacınızı karşılar.

Aynı zamanda Tarçın Vücuttaki insülin seviyesini arttırır. İnsülin biyolojik aktivitesini taklit eder ve glikoz metabolizmasını artırır. Yüksek kan şekeri düzeyleri, vücut tarafından yağ depolamayı önler ve kilo vermeyi sağlıyor.

El ve ayaklardaki titremeleri ve damar tıkanıklığını önler. Mide rahatsızlıklarına ve karın ağrılarına iyi gelir.Tarçın Adet öncesi gerginliklere iyi gelir. Cinsel isteği arttırır.Ayrıca Tarçın, vücut direncini de arttırır. Soğuk algınlığı ve nezleye karşı yararlıdır.

2. Cevap: Tarçı'nın Faydalarını Biliyormusunuz

Tarçını çok severim ve özellikle bitki çaylarında şeker yerine kullanırım. Bu kadar faydası olduğunu bilmiyordum sevindim...teşekkürler yasemin...