Tarayıcılarınızı Test Edin !!

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 19 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Evet arkadaşlar tarayıcılarınızın hızlarını test etmeye ne dersiniz ?Bilgisayarınızda kullandığınız tarayıcılardan en hızlısı hangisi ya da tek taraycı kullanıyorsanız acaba bu testten ne kadar puan alacak öğrenmek ister misiniz?Cevabınız evet ise buyrun yapmanız gerekenler ....

1) İlk önce BURADAN siteye giriş yapın ....

2)Siteye girdiğinizde karşınıza resimdeki gibi bir ekran çıkacak.Ekranda resimde gösterilen işaretli butona (Benchmark Your Browser) tıklayın.(Karşınıza ufak bir pencere çıkarsa Don't run ı tıklayın)

3)Böylece tarama işlemi başlayacaktır.Bu işlem bir kaç dakika sürebilir.
    4)İşlem tamamlanınca karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.Bu ekranda soldaki işaretli alan tarayıcınızın aldığı puan gösterilmektedir.
    5)Şimdi yapacağınız eylem şudur:Sol taraftaki + işaretine(Benchmark Another Browser) tıklamak ve altta çıkan URL adresini KOPYALA yıp tarayıcınızı kapatmaktır.
    6)Kopyaladıktan sonra ise diğer tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna bu kopyaladığınız URL yi yapıştırıp ENTER deyin..Ve çıkan sayfada da yeni tarayıcınızı test edin.Onunda işlemi bitince aldıkları puanlar alt alta çıkacaktır.Ve diğer tarayıcılarınıza aynı işlemleri uygulayın.İşllemler bitince toplu sonuçları bizimle paylaşın...:f40:

Benim sonuçlar benim açımdan pek iç açıcı değil maalesef...Ben bilgisayarımda OPERA ,CHROME ve FİREFOX un son sürümlerini kullanıyorum.Sonuçlar ortada .... Opera aylardır sürekli kullanmanın verdiği yorgunluk ve doluluktan yorgun düşmüş anlaşılan.İsterseniz sizde bu tarayıcıları indirip(eğer yoksa) test edip paylaşabilirsiniz...

Benim sonuçlar :f73:

2. Cevap: Tarayıcılarınızı Test Edin !!

Kimse ilgilenmiyor galiba konuyla o kadar uğraştık yavv ,hatta hayal kırıklığına bile uğradık..Kavga çıkarcam haaaa !!!

3. Cevap: Tarayıcılarınızı Test Edin !!

Firefox(v3.0.18) Scored:
    1430 Points

ben böyle verim puani çunku bi sorun yasiyom resmi koymak için(açtim sayfadan galiba) ama neyse.
    benim puanda kötüymüs:f20:

kusura bakma Öbür tarayicilar yok bende, bu saatede indirmek istemedim uyku var.

neden benim firefox bÖyle kÖtü anlamadim!

4. Cevap: Tarayıcılarınızı Test Edin !!

Opera cidden iyiyiye benziyor :)
    Ama Firefox'da hızlı işimi görüüyor..

5. Cevap: Tarayıcılarınızı Test Edin !!

Ana tarayıcımla(Opera 10.10) diğerlerini test ettiğimde opera m düşük çıkmıştı.Ben de Opera nın sonraki sürümü olan OPERA 10.50 Beta 1 'i indirdim ve bir de onynla test ettim.Ve bu sefer yanılmadım....:f196::f196::f40:
    URL=http://img693.imageshack.us/i/benchmarkw.png/][​IMG][/URL]

:f40: