Tarayıcı seçiminde yılan hikayesi bitti!

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Tarayıcı seçiminde yılan hikayesi bitti!
  [​IMG]

  Tarayıcı seçim ekranı meselesi tamamen sonuçlandı!
  Ali Güngör
  İnternet tarayıcı seçim ekranı binbir itirazla yılan hikayesine dönmüştü; ama artık hepsi bitti!

  Avrupa Birliği, Microsoft'un rakip internet tarayıcılara işletim sisteminde yer verme sözünü kabul etti ve uzun süredir devam eden anti-tekel davası böylece sonlandı.

  Rekabet Komisyoneri Neelie Kroes, yaptığı açıklamada milyonlarca Avrupalı tüketicinin internet tarayıcı seçiminden fayda sağlayacağını ve internet şirketlerini inovasyon yaratma konusunda teşvik edeceğini belirtti.

  Microsoft, kullanıcılara 12 internet tarayıcı arasından seçim şansı verecek. Bu tarayıcılar arasında Internet Explorer, Mozilla Firefox, Apple Safari ve Google Chrome da yer alıyor. Bu seçim ekranı Mart ortasında devreye girecek.

  Opera: "Bu iyi geldi"


  Opera sonuçtan memnun
  Microsoft rekabet yasalarını çiğnediği gerekçesiyle 1.68 milyar euro cezaya çarptırılmıştı. Avrupa Birliği, Microsoft'un Windows işletim sistem üzerinde varsayılan internet tarayıcı olarak Internet Explorer'ı sunmasının, haksız rekabet yarattığını iddia etmişti.

  Microsoft, bilgisayar üreticilerine Internet Explorer'ı iptal etme ya da rakip bir internet tarayıcı kurulu olarak satma izni verecek. Microsoft'un bu uygulaması, Avrupa Ekonomik Bölgesi'nde 5 yıl boyunca geçerli olacak.

  Davanın açılmasının sebebi ise Norveçli internet tarayıcı firması Opera'ydı. Opera'nın teknoloji şefi Hakon Wium "Biz bunun internet için önemli bir zafer olduğunu düşünüyoruz. Avrupa'daki internet kullanıcılarının gerçek bir seçeneği olacak. Çok iyi hissediyoruz, iki yıldır çok çalışıyorduk" dedi.
  kaynak:chip
   
Yükleniyor...
- Tarayıcı seçiminde yılan Forum Tarih
Tarayıcınızı Hızlandırmanın En Basit Yolları Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
En İyi İnternet Tarayıcısı Hangisi? Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Önbelleği ve tüm tarayıcı verilerini silme Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Sizce En İyi İnternet Tarayıcısı Hangisi? Zaman Tüneli 16 Şubat 2013