Tanrandan Tehdit-Türkiye yi Vururuz

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 27 Haziran 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Tahran'dan şok tehdit haberi
  İran Nato saldırırsa Türkiyeyi vururuz
  Suriye lideri Esad'ın Ankara'yı İran lideri Hamaney'e şikayet ettiği iddia edilmişti.
  Lübnan basını Tahran'ın Türk hükümetine "NATO Suriye'ye saldırırsa topraklarınızdaki NATO hedeflerini vururuz" dediğini yazdı.

  Suriyeli mülteciler Türkiye'ye kaçmaya devam ederken, sınırın öbür tarafında konuşlanan Suriyeli askerlerin varlığı gerginliği giderek tırmandırıyor. Arap basınında yer alan haberler Türkiye-Suriye arasındaki gerginliğin boyutlarını ortaya çıkarıyor. Önceki gün Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Türk hükümetini 'Batı'yı mutlu etmeye çalışmak' ve 'fırsatçı davranmakla' suçlayarak İran'ın dini lideri Hamaney'e şikâyet ettiği gündeme gelmişti. İddiaların hemen ardından Lübnan gazetesi El Akbar, İran'dan Türkiye'ye tehdit geldiğini yazdı.

  "TÜRKİYE'DEKİ NATO HEDEFLERİNE SALDIRIRIZ"

  Habere göre, İran Türkiye'yi NATO'nun Suriye'ye saldırması halinde, bu askerlere ev sahipliği yapmaması konusunda uyardı. İran, aksi halde Türkiye'deki ABD ve NATO hedeflerine saldıracaklarını söyledi. Suriye hükümetine yakın haber sitesi ChamPress de Erdoğan'ın 2008'de Lübnan Başbakanı Said Hariri'nin iktidarda kalmasına bizzat yardım ettiğini ve Esad'a karışmamasını söyleyerek "Amerikalılar böyle istiyor" dediğini yazdı.

  İngiliz gazetesi Guardian da Suriye ordusunun geçen hafta Türkiye sınırında bulunan Kirbet el Cauz kasabasına düzenlediği çıkarmanın, Türkiye'ye gözdağı verilmek için düzenlendiğini öne sürdü. Gazete, Ankara ve Beyrut'taki diplomatlara dayandırdığı haberinde, Türkiye'nin tutumunun Esad'ı sinirlendirdiğini, sınıra doğru ilerleyen Suriyeli birliklerin de Türkiye'yi korkutmak amacı taşıdığı belirtildi.


  alıntı:Sabah
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Haziran 2011
Yükleniyor...
- Tanrandan Tehdit Türkiye Forum Tarih
WhatsApp Facebook’u Tehdit Ediyor! Teknoloji Haberleri 17 Mayıs 2016
Tehdit Suçunun Maddi Ve Manevi Unsurları Sosyal Konular 29 Ocak 2013
Sağlığı Tehdit Eden Kırtasiye Ürünleri Merak Ettiklerimiz 8 Kasım 2012
Coca Cola'daki Tehdit Sağlık bilgisi 6 Ağustos 2012