Taina Bien Aime RapeLay Oyunu

'Oyun Bölümü' forumunda Dark tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Taina Bien Aime RapeLay ,

  Rapelay adlı oyun tüm dünyada büyük tepki topladı.


  Bilgisayar oyunlarının bir çok nedenden dolayı çoğu kez eleştiri aldığı oldu. Özellikle vahşetin, cinselliğin, uyuşturucu bağımlılığının ve suç işlemeye meğilli karakterlerin yansıtıldığı kimi oyunlar bazı ülkelerde yasaklandı. Oyun çevreleri belli başlı oyunlara uygulanan bu yasakların abartılı olduğunu ileri sürdü. En son çıkan Call of Duty Modern Warfare 2'de geçen bir sahnede havaalanındaki katliam bölümü büyük tepki toplamıştı.

  AMAÇ TECAVÜZ ETMEK

  Ancak bu defa adı geçen oyun için durum çok farklı. Rapelay adlı oyun için oyun sektörünün kendisi bile tepkili. Metro istasyonlarında genç kızlara tecavüze varan tacizlerin konu edildiği oyun için dünyadaki bir çok özel ve resmi kuruluş harekete geçti.

  ÖNCE ARKADAŞÇA YAKLAŞIYOR

  Rapelay bir tren istasyonunda genç kızın yanına yaklaşarak başlıyor. Kıza yardım vaatiyle yaklaşan oyuncu daha sonra saldırıya geçiyor. Trende takip ederek taciz ediyor. Hatta köşeye sıkıştırarak tecavüzde bulunuyor. İlerleyen safhalarda kız hamile kalarak kürtaja bile zorlanıyor. Oyundaki temel amaç trende tacizle suçlanan oyuncunun genç kızdan intikam alması olarak belirtiliyor.

  Özellikle kadın hakları kuruluşlarının büyük tepkisini çeken Rapelay, sonunda Equality Now adlı örgütün sözcüsü Taina Bien Aime'in çabalarıyla raflardan kaldırıldı.

  2009 yılının şubat ayında İngiliz Parlamentosu'nda da tartışılan oyun, aynı yılın mayıs ayında Japonya'da yasaklandı.

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Ocak 2014
 2. Cevap: Taina Bien Aime RapeLay Oyunu

  sasirdim, gerçi bundan daha kötü oyunlarda varda ama bu resmen tecavus etmek. Buna oyniya oyniya çocuk gerçek hayatta dener Oo
   
Yükleniyor...
- Taina Bien Aime Forum Tarih
Bien Seramik Modelleri Ev ve Dekorasyon 26 Ekim 2012
Francesco Gall, Bibiena Kimdir Biyografi 12 Aralık 2011
12. İstanbul Bienali 2011 Haberler 17 Eylül 2011
Henri Bienvenu kimdir, Henri Bienvenu kariyeri Spor Gündemi 5 Eylül 2011