Taif ' te Taş Yağmuru

'Sorularla İslamiyet' forumunda efendy_61 tarafından 19 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Taifte taş yağmuru

yıllarca çekilen çileler sona ermedi,allah rasulu mekkeden sonra taif te devam eder tebliğine, ve nübüvvetin 11. Yılı, hazreti peygamber ( sav ) 51 yaşında yanında zeyd le taif yolunda,allah rasulu tebliğine taifte devam eder,belki bu şehrin insanları sözden anlar , belki bir kişe bile olsa müslüman çıkar içlerinden , bu umutlarla çıktılar yola yine dağlar yine kızgın çöller geçtiler , susuzluk son haddinde cefalar son haddinde , yeterki islam gelsin yeterki müslümanlar çoğalsın , canım kurban olsun diyordu nebi , ve gözlerini yummadan çıktılar taif yoluna , kiminle karşılaşsa kimi görse bıkmadan islamı anlatırdı , ne yazık ki buradada anlamadılar onu , yine alaylı sözler ve yine eziyetler , kimse nasiplenmedi kimse inanmadı ona , buda yetmedi saygısızca edepsizce taşlar yağdı üstüne , burası taif yağan yağmur değil kızgın taşlardı , bu taşlara maruz kalan rasulullahdı , hazreti zeyd siper gibi rasulullahın önünde , dokunmayın allah aşkına yapmayın şanlı peygamberdir o , o fahri kainattır , alın beni öldürün yeterki ona ilişmeyin , kimse dinlemedi onu kimse aldırmadı onun fetyatlarına , atılan taşlar habibi kibriyanın mübarek ayaklarını kan içinde bıraktı , alemler kan içinde kaldı taif cehennem gibi , taif sokaklarına azap yağdı , hazreti peygamberin yaşlı gözleri ebu talibi arıyor , ebu talip olsaydı bunlar olmazdı , kimse dokunamazdı ona kimse eziyet veremezdi , sen aplama ey nebi ebu taliptende güçlü allah'ın var ya , sen iste şimdi tersine dönsün dünya , kaldır başını gözlerini semaya dik bak başının üstünde bir bulut içinde cebrail var yanında dağlar meleği hepsi senden haberdar hepsindede sitem var ve en edebli şekilde sana sesleniyorlar , ey nebi taif halkının yaptıkları rabbine malumdur , ben senin emrine verildin şimdi sen emir buyur ebu kubeys dağını başlarına yıkayım sen emret ya rasulallah iki dağı birbirine geçireyim , yeterki sen iste ben senin emrindeyim , bütün kainat rasulullahın emrine verilmişti , o isteseydi taif halkı helak olurdu , o isteseydi taif yok olur du , ama o sefkat peygamberi o rahmet peygamberi istemedi bunu ve mübarek ağızlarından merhamet dolu sözler döküldü , hayır ey cebrail yapma evet bunlar zalim bunlar gaddar ama dilerim ki bunların neslinden mümin insanlar doğar , öyle mümin ki yanlız allaha tapan ve ortak koşmayan , ben bundan ümitliyim ve ben buna duacıyım ve müşriklerin hidayeti için allaha açılan eller , ya rab bilmiyorlar bilselerdi yapmazlardı hidayet verecek olan ancak sensin ben ancak sana tevekkül eder ancak senden yardım dilerim , kusurlarımdan dolayı sana tövbe eder sana sığınırım . Kan içinde kalan mübarek ayaklarla döndüler taiften yazık ki içlerinden biri dahi imana gelmemişti hep alaya aldılar hep üzdüler nebi yi , kan içinde kalan bir başka bir mücahid ise zeyd bin harise , yaş dolu gözlerle rasulullahın yarasını sarıyor , hep kederle hep hüzünle süren bir aylık zorlu taif yolculuğundan geri dönüyorlar mekkeye ve seneler sonra hazreti aişe sorar ya rasulullah uhud harbinden daha kederli bir günün oldumu , sitemli bir cevap çıkar peygamberin ağzından , taiflilerden gördüğümü uhud harbindeki kafirlerden çekmedim ne kulun alaylı sözleri nede yaptıkları eziyet yıldıramazdı müminleri onlar hala allahın tebliğinde onlar hala islamın nöbetinde bir addas dahi olsa bir çöl bedevisi dahi olsa anlattılar islamı kimse çekilmedi bu sevdadan çünkü bu aşk yüce rahmandan ebu bekrin sıdk-ı zeydin siper olan vücudu gibi herkes onun yolunda ve onun uğrunda......

NURDİN bunu beğendi.

2. arkadaşım aramıza hoşgeldin

İnşaallah Peygamber Efendimiz (S.A.S)'me layık ümmetler oluruz:f118: + REP

3. Çok güzel bir paylaşımdı. Teşekkürler efendy_61.

Bu arada imzan çok güzel :f40:

4. güzel bir paylaşımdı efendy : f96:

5. Bizde senin burada olmandan gurur duyuyoruz efendy-61
    tekrar aramıza hoşgeldin güzel paylaşımın içinde ayrıca teşekkürler