Sütlü tatlıların sağlığa yararı var mı?

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda Yasemin tarafından 19 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

  1. Sütlü tatlılar vücudumuz için oldukç ayaralıdır süt içmeyen kişiler için özellikle vücudun alması gereken kalsiyumun vücuda alınmasını sağlar.

    [​IMG]

    Ayrıca insan vücudunda kemik gelişimi için yararlı olan süt,pirinçteki B vitaminleriyle birleşince sinir sistemine iyi geliyor.Sütlü tatlıların tüketim miktarı ve sıklığı çok diğer şerbetli ve ağır tatlılarda olduğu gibi önemlidir.Özellikle ağır şerbetli olan tatlılardan kaçınılmalıdır.Sütlü tatlılar tüm besin ögelerini içerisinde bulundurduğu için vücut sağlığımız için gerekli olan vitaminleri almamız açısından yararlıdır.

    Sütlü tatlı tüketmenin bir diğer güzel yanı düşük enerji vermesi dir.Sütlü tatlılar kilo verme sürecincde kişilere en büyük destektir.Önemli olan tüketim miktarı ve sıklığıdır sütlü tatlılardan bazıları yine diğer tatlılar gii aşırı tüketildiğinde istenmeyen kilolara sebep olabilir.Bu nedenle sütlü tatlı tüketiminde de dikkatli olmak gerekiyor.Kazandibi,dondurma gibi ağır sütlü tatlıları sık aralıklarla tüketmemek gerekmektedir.
     
Yükleniyor...
- Sütlü tatlıların sağlığa Forum Tarih
Sütlü Tatlıların Tarifleri Damak Keyfi 12 Aralık 2012
Sütlü Rulo Tatlı Nasıl Yapılır Damak Keyfi 3 Ağustos 2014
Sütlü Mısır Unu Çorbası Damak Keyfi 19 Ağustos 2013
Sütlü Muhallebili Tatlılar Damak Keyfi 22 Aralık 2012