Sütçü İmam Üniversitesi hangi ilimizdedir?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda HazaN tarafından 25 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. Sütçü İmam Üniversitesi Kahramanmaraş'tadır.

1992 yılında kurulmuş olan Sütçü İmam Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana her geçen gün kendini yenileyerek ve geliştirerek çağdaş bir görünüm kazanmış, sosyal, bilimsel ve kültürel etkinlikleriyle yüksek eğitim standartlarını yakalamayı ve korumayı ilke edinmiştir. Üniversite bugün; 10 Fakülte, 4 Yüksekokul, 8 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitü, Rektörlüğe bağlı 6 Bölüm, 14 Araştırma Merkezi, yaklaşık 20000 Öğrenci, 900Akademik ve 700 İdari personeli ile kayda değer bir gelişme göstermiştir.

Toplumun ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda eğitim ve öğretime yön veren Sütçü İmam üniversitesinin fiziki yapısı; Avşar Yerleşkesi (Rektörlük ve bağlı bölümler, İktisadi ve İdari Bilimler, Fen-Edebiyat, Eğitim, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Mimarlık, Orman ve Ziraat Fakülteleri) Bahçelievler Yerleşkesi (İlahiyat Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, kreş, kapalı spor salonu ve sağlık merkezi), Karacasu Yerleşkesi (Meslek Yüksekokulları) ile Tıp Fakültesi Yerleşkesinden oluşmaktadır.

2. Kahramanmaraş ilimizdedir.