Susam Sokağı ile 40 yıl

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 6 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Susam Sokağı ile 40 yıl

Dünyanın önde gelen arama motorlarından Google, Susam Sokağı'nın 40. yılı sebebiyle logosunu değiştirdi. Edi ve Büdü gün boyunca Google'ın logosunda olacak.

Çocukluk yıllarımızın en sevimli kahramanlarından Edi ve Büdü'yü bugün Google'ın logosunda görenler şaşırıyor. Susam Sokağı'nın 40. yılı sebebiyle ikiliyi ana sayfasına taşıyan Google (Türkiye), kullanıcılarına hoş bir sürpriz yaptı. Bugün, yani 6 Kasım 2009'da Google'ın ana sayfasında bu görsel bulunuyor:

Orijinal adı Sesame Street olan Susam Sokağı'nın iki meşhur kahramanı Edi ve Büdü de, aslında farklı isimlere sahip. İkilinin gerçek adları Ernie ve Bert. İkilinin haricinde Minik Kuş, Kurabiye Canavarı, Kurbağacık ve Kırpık gibi kahramanları da bulunan Susam Sokağı, bilindiği üzere ülkemizde 80-90'lı yılların en sevilen çocuk dizilerinin başında geliyordu.
    kaynak:haber7

2. Cevap: Susam Sokağı ile 40 yıl

Ne çok izlerdik çocukluğumuzda. Neredeyse susam sokağında büyüdük. Çocukluğumuzun vazgeçilmez tv programıydı.

Anılarınızı buradan paylaşabilirsiniz.

3. Cevap: Susam Sokağı ile 40 yıl

Vayyy be gerçekten çok izlerdim yani az biraz bemnim zamanımda pek yoktu xD

4. Cevap: Susam Sokağı ile 40 yıl

bende googlede nie edi ine büdü var diom hehe kucukken cok severdim

5. Cevap: Susam Sokağı ile 40 yıl

Susam Sokağının ismini duymak bile insana çok güzel şeyler hatırlatıyor:f40:

6. Cevap: Susam Sokağı ile 40 yıl

Çocukluğumuzun çizgi filmleri çok güzeldi.Ne çok canım çekerdi kurabiye canavarının yediği kurabiyeleri :) Anneme de iş çıkarırdım :f40: