Süs havuzu ve yapımı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Melisa tarafından 1 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Sevgili forumdaş üyeleri selamlar sevgıler.. sizlerle burada bır sıkıntımı paylasıp ben gıbı sıkıntı cekenlere yardımcı olmak istedim. Bahceme bir havuz yapmak istedim ama biraz naturel olsun, maddi acıdanda ucuza maletmek ıstedim googlede dolaşmaktan başım döndü ne mümkün ? varsada ben rastgelmedim bu yüzden ben gibi meraklısı varsa dıyerek resımlerle kolay bir havuzun yapımını masrafını bildirerek peyzaj vede havuz yapımını arayanlara yardımcı olmak istedim umarım begenırsız.
    HAVUZ YAPIMI
    ilk önce yapacagınız yer ağac altı olmamasına dikkat ediniz ki sonbaharda yapraklar kirletmesin ben 250 en 290 boy 1 metrede derınlık olarak kazdım. Ama sizler ben gibi ölçülere sadık kalmayınız gırıntı ve cıkıntılı bir şekılde kazarsanız bırde derınlık kat kat olursa su bitkılerını yerleştırmeniz daha saglıklı olacaktır örnek resımdeki gibi
    ben ise kazıp hazırladıgım çukurun içini 120 ytl ye aldıgım EPDM ıle kapladım kenarlarını toprakla örttüm su doldugunda kaymaması içinde bıraz toprak altında pay bıraktım
    yalnız içinin payını cok ıyı döşemelısınızki su doldugunda tabana desteklı köşeler tam oturmuş olsun suyun ağırlıgından yırtılmalara sebep olmasın
    evet su doldurulmaya müsait hale geldi yalnız tabanda kum vede taş bırakmayınız yada tabana bır kilim yada battanıye serınızki ağac köklerı veya tas kum bir müddet sonra içine girip temizlemek istedigizde bastığınız yerlerı yırtıp delmesin dıye.
    evet suyunu doldurduk içine nilüfer su zambagı gibi su ürünlerinide yerleştırdınız kenarların bıraz daha göze hıtap etmesi icin kayalarla mermer parçaları ıle dekor verınız ve artık havuz cevresini zevkınıze ve ımkanlarınıza göre çim vede çiçeklendiriniz Benim havuzum sonbaharda yapıldı benımde daha kenarlar çiçeklenmedi sonbahar olunca çiçek mevsimi olmadıgından ekemedim inşaallah son bitmiş halinide sızlerle paylaşacagım şu an havuzumda bir nilüferım sus zambagım vede balıklarım var birde hazanın korktugu sevmediği istakoz içine bir devridaim motoru koydumki hem canlılar oksıjenı alsın hemde havuzun suyu yosunlanmasın diye
    yaza daha bir zevk verecektir kuşlar kelebekler misafir olacaklardır daha şimdiden bana güvercinler misafır olmaya başladı Ortadaki havuzun nilüferım henüz çiçek acmadı kenardaki zambak
    evet artık son halıne geldım şu anda bu durumda ama ben kenarına mınık bırde şelale uydurdum

2. eveet artık kahvenizi havuz başında yudumlayabilirsiz:)))
    ve sonunda yaptıgınız işin keyfini gün be gün daha ıyı alacaksınız
    Eksik vede yanlış yerler varsa kusura bakmayın 53 yaşındayım adım hıdır elımden gelende budur:)))))))) hepınıze mutlu keyıfli ,saglıklı bir yaşam temennisiyle hoşca kalınız

3. bır resım daha ılave etmek ıstedım şelale net görünürmü bılemem ama iki heykel arası taşlar altından gelen minik şelalem

4. valla çok güzel olmuş emeğinize sağlık

5. tskler emegine saglik canim

6. vallah süper bisey olmuş ellerinise sağlık
    burada çay içilir hatta yazın sıcakda yüzülür:f30::f196:

7. işte tam orda türk kahvesi içilir :f106:

8. Bluem gidip içeriz merak etme.
    Annecim uzun bir aradan sonra tekrar hoşgeldin aramıza
    Arkadaşlar annem yağmur çamur demedi bu havuzu kendisi yaptı imkanları dahilinde dahada uğraşıyor. Şimdi hepinizi bu havuz başına kahve içmeye davet ediyorum zaten yazın cafeden farklı olmazdı bahçesi bu senede sizleri ağırlar artık :f106:

İçindeki iğrenç görüntülü hayvanda istakozmu ne görseniz sizde korkarsınız eminim :f:f34:

9. Orda Istakoz Olmasaymıs Yüzcekmisim
    :) :) :)

10. Melisa Teyzecim öcelikle hoşgeldin forumumuza sefalar getirdin.

Ama bana havuzdan önce bir bahçe lazım. Bir bahçem bile yok :f9:
    Hazanım davet etmişti Konya'ya geldiğimde bende kahve içebilirmiyim bu güzel havuzun başında :)

11. bloom

prenses
    kuzum sen yüzecegınde ıstakozu alırım yaz bır gelsınde

12. Forumdaş mademki bir aıleyız teklıf etmeme gerek yok bahcem hgem büyük hem güzeldir sıkılmazsınız hepınız başımın üstünde yerınız var teklıf bıle gerekmez şimdiden davetlımsınız buyrunuz havuzumun mutlulugunu bırlıkte yaşayalım.size güzel bir börek yada mantı benım antep dolmam harikadır kahveyıde üstüne içerız hepınıze selam vede sevgıler

13. Teyzeciğim öncelikle h.geldin harika bir havuz yapmışsınız ellerinize sağlık bayıldım ..

Yalnız Hazancığım teesüf ederim Teyzeciğimizin böyle bahcesi var böyle havuzu var biz niye görmedik..:f20:

Neyse Melisa teyzem bizi davet etti sen götürmesende biz toplanıp gideriz artık:f106:

14. Saol Annanecim Artık Bakar Bakar Yüzmüs Gibi Olurum
    :f30::f30::f30::f30::f30:

15. Cevap: Süs havuzu ve yapımı

Buda annemin yaptığı tadilat çalışmalarından sonra havuzun son hali günlerdir şelale yapacağım diye uğraştı ve onuda halletti işte Hurişin havuzunun son hali

Buda şelalesi :f118:

[FLV]http://video.ak.facebook.com/cfs-ak-snc4/32811/193/131329343543986_57608.mp4[/FLV]

16. Cevap: Süs havuzu ve yapımı

Bu hale geldi mi yaa.Yaklaşık 2 ay önce görmüştüm sanırım.Ne zaman gidiyoruz :f103:

17. Cevap: Süs havuzu ve yapımı

Annanecim o havuzda ben yüzmeyi düşünüyorum o telleri çekseniz iyi olur yoksa üstünden atlayabilirim .. :f196:

18. Cevap: Süs havuzu ve yapımı

Görüntüler harika ağaçlarla çok doğal..:f196:Çiçekler sarmaşıklar valla ne diyeyim çok zevklisiniz ve başarılı..Çünkü büyük bir azim ve emek isteyen bir uğraş.Sonucuda mükemmel olmuş.:f40: Nazik davetiniz için teşekkürler Huriş Hanım inşallah kısmet olur yolumuz düşerse mutlaka uğrarım.

19. Cevap: Süs havuzu ve yapımı

çok süper olmuş mükemmel