Sürekli uykum geliyor

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 12 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. Günlük aktivitelerimizi devam ettirebilmek için, verimli olabilmek için bir günde belli sürede uyumamız gerekmektedir. Ve biz, bu gerekli uykuyu alamazsak gün boyu bunun sıkıntısı çekeriz. Unutkan oluruz, sinirliliklerimiz artar, dikkatimiz dağılır, iç sıkıntısı duyarız. Ancak bazen de uykuyu fazla kaçırmaya başlarız. O zaman da, problem olur bizim için. Az uyumak gibi çok uyumakta bir problemdir. Altında yatan sebep araştırılmalıdır.

  En önemli sebeplerden biri depresyondur. Aşırı uyuma ile birlikte sinirlilik halleri öfke hayattan zevk almama halleri de eşlik edebilir. O zaman konuya daha hassas davranmalı kendimizi bunu sebebine yönelik araştırma yapmaya yönlendirmeliyiz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Ağustos 2014
 2. Narkolepsi(sürekli uyuma isteği):

  Gündüz aşırı uykulu olma durumudur. Gündüz, 15 dakikadan az, karşı konulamaz uyku atakları olur. Bir kısmında uyanırken bilinç yerinde olduğu halde hareket edememe bulunur, bu 1 dakikadan kısa sürer.

  Hastalığın oluşumunda genetik geçiş olduğu gösterilmiştir. Hastalık erkeklerde daha fazla görülür. Hastalığın yaşı yoktur. Narkolepsi yaşam boyu süren bir hastalık olup, devamlı tedavi gerektirir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Sürekli uykum geliyor Forum Tarih
Saçları Sürekli Taramak Doğru mudur? Kişisel Bakım 15 Temmuz 2013
sürekli hapşırmanın sebepleri Bunları biliyormusunuz 15 Mart 2013
Sürekli Burun Kanaması Hastalıklar 3 Aralık 2012
Sürekli Hapşırmanın Nedeni Hastalıklar 1 Ağustos 2012