Süper kara kalem çalışmalar

'Güzel Sözler' forumunda HazaN tarafından 18 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Kurşun kalem en temel resim malzemesidir. Resme başlayanların mutlaka üzerinde çalışması gereken kompozisyon ve ışık-gölge tekniklerini kara kalem resimlerle geliştirmek en uygun çalışma yöntemi olacaktır. Boyaların kendilerine has özelliklerini ve teknik zorluklarını bir kenara bırakarak, kara kalem çalışmalarla resme ilk adımınızı atabilirsiniz.
    Ortaya çıkan sonuç sizi tatmin edene dek, aynı ya da benzer konular üzerinde çalışmanızı tavsiye ederiz. Hazırlayacağınız bir natürmort düzenleme ya da yakınlarınızın size modellik yapmalarıyla, ileride renkli çalışabileceğiniz kompozisyonlar için referans alabileceğiniz çalışmalar ya da hızlı eskizler gerçekleştirebilirsiniz.

İşte kara kalem çalışmalarına süper örnekler

kara kalem0. kara kalem1. kara kalem2. kara kalem3. kara kalem4. kara kalem5. kara kalem6. kara kalem7. kara kalem8. kara kalem9.

2. kara kalem10. kara kalem11. kara kalem12. kara kalem13. kara kalem15. kara kalem16. kara kalem17. kara kalem18.

3. gerşekten müthiş,tamamen yetenek ve emek isteyen resimler.güzel bir paylaşım olmuş. teşekkürler

4. süper çalışmalar harika teşekkürlerrr

5. Bende hep kara kalem bir resmim olsun isterdim. Hazancım sana müracat edecem :f106:

Şaka bir tarafa hepside birbirinden harika.Çok güzel çalkışmalar. Yapanın ellerine sağlık bizimle paylaşanında gönlüne sağlık diyorum.

6. resimler cok güzel bizimle paylaştıgın için teşekkürler Hazan

7. eline sağlık hazan her biri birer eser fallaha :):f9:

8. Harika çalışmalar ne kadar gerçekci olmuş başlı başına emek harcanmış eserler :f40:

Tşekkürler sultanım harikaydı:f9::f9:

9. hepsi birbirinden güzel
    emeğine sağlık hazan
    kalemi alıp resim çizesi geliyo insanın bunlara bakınca

10. çizenlerin eline, kalemine sağlık:f40: tşk ler bu güzel paylaşım için HAZAN:f40:

11. beni beğenmedi resimler açılmadılar bekledim bekledim;) :

12. Harika resimler gerçekten...:f9:

Teşekkürler HazaN

13. Hepsi çok güzel
    Emeğine sağlık Hazan
    Paylaşım için teşekkürler.

14. Hepside cok güzel calismalar yapanlarin emeklerine saglik,bizlerle paylastigin icin tesekkürler Hazanimm:f91:

15. Hepsi harika paylaştığın için teşekkürler..

16. benim eşimde çok güzel resim yapıyor bunları göstereceğim mutlaka

17. Harika cizimler kıskandıracak kadar:) Gercekten yetenek isteyen sanat eğer yeteneginiz varsa mutlaka geliştirin derim benim gibi amannnn deyip tembellik yapmayın:)

18. bir tane de benden

19. resimler çokkk güzellerr....byükk yetenekk...
    emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler....