Süper bi sevgilim var

'Haberler' forumunda ayşin tarafından 15 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. “Avrupa Yakası”ndaki Tanrıverdi tiplemesiyle tanınıp sevilen Sarp Apak, “Kavak Yelleri” dizisinin yeni transferi oldu. Bu kez sevenlerinin karşısına “üçkağıtçı Güven” olarak çıkan oyuncu, Hafta Sonu dergisine verdiği röportajda kariyerinden özel hayatına kadar hakkında merak edilenleri anlattı.

* “Kavak Yelleri”nin yeni sezonunda oynuyorsunuz. Teklif nasıl geldi?

- “Avrupa Yakası”nın biteceği haberi resmi-leşince teklifler geldi. Timur Abi (Savcı) beni ikna etti ve teklifi kabul ettim.

* “Avrupa Yakası”yla tanındınız. O dizinin sizin için bir dönüm noktası mıydı?

- Elbette... şampiyonlar Ligi’nde oynama şansıydı. ılk set gününü her zaman coşkuyla anacağım.

* Şu anda “Kavak Yelleri”nde Güven’i canlandırıyorsunuz. Sizce Güven, diziden ayrılan Efe’nin yerini doldurabilecek mi?

- Ben seyircinin keyfine bırakıyorum bunu. Zamanla alışıldığını, “Avrupa Yakası”ndaki şesu-Tanrıverdi değişikliğinde gördüm. Üstüne üstlük “Kavak Yelleri”nde ben bambaşka bir karakteri canlandırıyorum.

* Güven, adının tam tersi bir karakter... Dizide komedi unsuru sizinle birlikte daha da arttı. Bu duruma Sarp Apak olarak ne kadar katkınız olduğunu düşünüyorsunuz?

- Bana yazılan rolü en inandırıcı şekilde oynamam gerekiyor. Ayrıca çocukluğumdan beri komedi unsuru olmanın peşindeyim, bunu seviyorum.

TANRIVERDİ’YE BENZERSEM YÖNETMEN BENİ UYARIR

* Halk sizi “Avrupa Yakası”ndaki Tanrıverdi rolüyle benimsemişti. Hemen sonrasında Güven rolüne kolay uyum sağlayabildiniz mi?

- Ben bütün rolleri mantık çerçevesinde ayrıştırmaya çabalıyorum. Güven rol olarak iştah açıcı,. Yönetmenimiz Jale Hanım’a da güveniyorum, eğer bir şeylere benzerse uyarır.

* Sette bir gün nasıl geçiyor?

- Çok yoğun çalışıyoruz. ızlenen 90 dakikanın ardında, 100 saatlik çalışma var.

* Çekimler artık ızmir ve Urla’da yapılıyor. ızmir’i sevdiniz mi? İstanbul’u özlüyor musunuz?

- 9 Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk mezunuyum. ızmir’i iyi biliyorum, mükemmel nostalji yaşıyorum içten içe... İstanbul’u henüz özlemedim.

* Boş vakitlerinizde ne yapmayı seversiniz?

- Playstation, sinema filan, ama en çok arkadaşlarımla vakit geçirmek,,

* Sporla aranız nasıl?

- Futbolu çok seviyorum. O benim canım ama “12 Dev Adam”ı da çok sıkı takip ederim.

KADINLARLA ANLAŞMAYI KÜÇÜK YAŞTA ÖĞRENDİM

* Bir sevgiliniz var mı?

- Var hem de süper, nazar değmesin! Aşık olmak insanı diri tutuyor. Kadın egemen bir ailenin erkek ferdi olarak, kadınlarla anlaşmayı küçük yaşlarda öğrendim galiba...

* Romantik bir erkek misiniz?

- “Evet” desem beni tanıyanlar yemeyecek! Ama içli yanlarım vardır...

* Sürprizler yapmayı sever misiniz?

- Büyük sürprizim sayılıdır ama küçük küçük yaparım sevdiklerime.

* Bir kadın için hiç ağladınız mı?

- Tabii ki..

* Evlilik, baba olmak... Size yakın kavramlar mıdır?

- Çok yakın kavramlar bana, mutluluğun formülü çok açık!

KIZI ÇOK SEVİYOR DİYE BENİ ALMANYA'YA GÖTÜRMEYE KALKAN OLDU

* “Avrupa Yakası”nda şarkı söylüyor ve gitar çalıyordunuz. Gerçek hayatta müzikle aranız nasıl?

- İyi bir dinleyiciyim. Müzik çok ilgimi çeken bir dünya... Söylemek, çalmak da hoşuma gidiyor.

* şimdiye dek hayranlarınızdan aldığınız en ilginç teklif neydi?

- Beni ciddi ciddi Almanya’ya götürmeye çalışan oldu. Arabayla hem de... Kızı çok seviyormuş da!

* Sizi yakın gelecekte bir sinema filminde görebilecek miyiz?

- “7 Kocalı Hürmüz”de oynadım. Mükemmel bir kadro kuruldu. iyi bir iş olacağına inanıyorum.

2. Cevap: Süper bi sevgilim var

konu için tşkrl

3. Cevap: Süper bi sevgilim var

tşk...