Süleyman Demirel Yeniden Siyasete Dönüyor

'Haberler' forumunda Wish tarafından 4 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Demirel 20 yıl sonra meydanlara iniyor
  [​IMG]

  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Genel Başkan olarak katıldığı 1991 seçimleri ve Köşk’e çıkıp aktif siyaseti bıraktığı 1993 yılından sonra CHP'li adaya destek olmak için ilk kez meydanlara iniyor.

  Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer’in haberine göre Süleyman Demirel, CHP Aydın adayı Prof. Metin Lütfi Baydar’a destek olacak. Demirel miting meydanlarında halka son olarak 20 yıl önce, 1991 Genel Seçim çalışmalarında DYP Genel Başkanı olarak hitap etmişti.

  Aynı zamanda Süleyman Demirel Üniversitesi eski Rektörü olan Prof. Baydar’a destek olacağı ifade edilen Demirel’in önümüzdeki günlerde CHP'nin Aydın’da düzenleyeceği etkinliğe katılarak Başbakanlık ve DYP Genel Başkanlığını bıraktığı 16 Mayıs 1993 tarihinden sonra ilk kez siyaset meydanlarına dönecek.

  Konu ile ilgili Çakırözer’e konuşan Prof. Baydar ise “CHP’li Çine Belediyesi 15 Mayıs’ta yaylada Keçi Şenlikleri düzenleyecek. CHP’nin Aydın milletvekili adayları olarak Cumhurbaşkanımız Demirel’e davette bulunduk. Bir aksilik olmazsa katılacağını söyledi. Sayın Cumhurbaşkanının buraya katılmasının manasını malum olan anlar...” dedi.
   
 2. Cevap: Süleyman Demirel Yeniden Siyasete Dönüyor

  :f30::f118: koptum yav...CMYLMZ bile böyle espri yapamazdı...
   
Yükleniyor...
- Süleyman Demirel Yeniden Forum Tarih
Süleyman Demirel Neden Hastaneye Kaldırıldı Haberler 23 Eylül 2012
Süleyman Demirel Üniversitesi hangi ilimizdedir? Sorun Cevaplayalım 23 Şubat 2011
Süleyman Demirel hangi yıl doğmuştur? Okulistik 13 Aralık 2010
Süleyman demirel neyiyle meşhurdur Biyografi 2 Aralık 2010