Şuç İşleme Nedeniyle Boşanma Ve Dava Dilekçesi

'Kadınca' forumunda Blue tarafından 19 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Şuç İşleme Nedeniyle Boşanma Ve Dava Dilekçesi

  … MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

  DAVACI :

  VEKİLİ :

  DAVALI :

  KONU : Suç işleme nedeniyle boşanma istemimizden ibarettir.

  AÇIKLAMALAR :

  1-) Müvekkilimiz davalı ile 8 yıldan bu yana evlidir. Müşterek evliliklerinden 2 çocukları bulunmaktadır. Evlilik kayıtları … İli … İlçesi, … Mahallesi, …Cilt No … Sayfa No ve … Kütük Sıra No’dadır.

  2-) Davalı, …/…/… tarihinde bir banka soygunu olayına karışmıştır. … Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılama neticesinde davalıya …/…/… tarih … Esas ve … Karar numarası ile … hapis cezası verilmiş, davalının yaptığı temyiz itirazı sonuç vermemiş ve yerel mahkemenin kararı yüksek mahkeme tarafından onaylanmıştır.

  3-) Davalının işlemiş olduğu bu yüz kızartıcı cürüm nedeni ile aile perişan olmuştur. Müvekkilimiz hiç alışık olmadığı bu durum nedeni ile kimsenin yüzüne bakamaz hale gelmiştir.

  4-) Müvekkilimizin davalıdan boşanmasına, çocukların velayetinin müvekkilimize verilmesine karar verilmesini istemekteyiz.

  YASAL NEDENLER : MK.m.163 ve ilgili mevzuat.

  YASAL DELİLLER : Nüfus kaydı, Ceza Mahkemesi’nden verilen kesinleşme şerhli mahkeme ilamı, tanıklar ve diğer yasal deliller.

  İSTEM VE SONUÇ : Açıklanan nedenler ile müvekkilimizin cürüm işleyen davalıdan boşanmasına, çocukların velayetinin davacı anneye verilmesine, yargılama giderlerinin ve vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla talep ederim. …/…/…

  Davacı Vekili

  Avukat
   
Yükleniyor...
- Şuç İşleme Nedeniyle Forum Tarih
Liposuction nedir, nasıl yapılır? Kadınca 18 Mayıs 2016
Sosyal Medyada Açılan Sahte Hesaplar Suç Sayılacak Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Genç Oyuncuya Ağır Suçlama! Medya Bölümü 27 Temmuz 2013
Evde Sucuk Yapımı Bunları biliyormusunuz 12 Mart 2013