Su İçmenin Faydaları Neler?

'Sağlık bilgisi' forumunda Yasemin tarafından 24 Mart 2013 tarihinde açılan konu

 1. Su İçmenin Faydaları


  [​IMG]

  Suyun vücudumuz için olan yararları saymakla bitmeyecek kadar fazladır.İnsan su olmadan asla yaşayamaz.Vücuttaki su yetersizliği az su tüketilmesi vücudun bazı fonksiyonlarını önce bastırır, sonra ölmesine neden olur.Su insanlar için temel enerji kaynağıdır.Su Bağışıklık sisteminin merkezi olan kemik iliğinde, bu sistemi Kanser de dahil olmak üzere, çeşitli hastalıklara karşı güçlendirmede çok etkilidir.

  Bağışıklık sisteminin görevini yerine getirmesini sağlar, zinde ve dinç kalmada yardımcıdır.Hücrelere besin ve oksijen taşıyarak atıkları uzaklaştırır. Böbreklerin toksik maddelerden temizlenmesine yardımcıdır.Düzenli su tüketmek Vücut sıcaklığının düzenlenmesine yardımcı olur.Düzenli su içmek Cildin esnek, pürüzsüz ve parlak olmasını sağlar ayrıca emziren kadınlarda, süt üretimini artırır.

  Ayrıca su tüm besinlerin, vitaminlerin ve Minerallerin temel çözücüsüdür.Vücudumuzun sağlıklı bir şekilde çalışması için bol su içmeye devam edilmelidir.Su Vücutta besinleri küçük parçalara ayırır, sindirimlerinde ve son metabolik aşamalarında görev yapar.Su içtiğimiz zaman susuzluk ve açlık duygularını ayırt edebiliriz.Bol su içmek Kilo vermenin en iyi yoludur düzenli aralıklarla su içerseniz sıkı bir rejim yapmadan zayıflayabilirsiniz. Acıktığınız zaman aşırı yememelisiniz, ama susadığınızda suyunuzu mutlaka içmeniz gereklidir.
   
Yükleniyor...
- İçmenin Faydaları Neler Forum Tarih
Sıcak su İçmenin faydaları Sağlık Rehberi 3 Ocak 2013
Gebelikte Süt İçmenin Faydaları Bebek Bakımı 21 Haziran 2012
Sabahları Limonlu Su İçmenin Faydaları Sağlık Rehberi 30 Nisan 2012
Su İçmenin Faydaları Sağlık bilgisi 19 Ocak 2012