Şu Fakire Yok Mu Bir Sadaka .!!!

'Sorularla İslamiyet' forumunda GezgiN tarafından 24 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yok Mu Şu Fakire Bir Sadaka ???


  [​IMG]  Her birimizin ne kadar da muhtaç olduğu bir şeyi dile getirmiş Allah’ın Rasulü. ”(Mü’min) kardeşine tebessüm etmen sadakadır” diyor Habibullah (S.A.V) bir hadisinde. Hele böylesine menfaatlerin gün yüzüne çıktığı, adeta menfaat için yapılabilecek her şeyin meşrulaştırıldığı böylesi bir zamanda, belki de tüm arayışlarımız o tebessüm için

  Kendi yapmadığı hataları, girmediği günahları yüzümüze vurmaktansa, belki tüm hataların, günahların asıl sebebi olan ortak kaygılarımızı dillendiren, bizimle aynı günahı işlemese bile aynı kaygıya sahip olduğumuz için yanı başında bize yer ayıran samimi bir mütebessim simadır aslında bize hayatı değiştirtecek olan.  Hayata en katlanamadığımız anlarda, olaylara hiçbir anlam yükleyemediğimiz zamanlarda, artık sebepleri değiştirmeye elimizin yetişemeyeceğini fark ettiğimiz zor dakikalarda, bizim çaresizliğimize inat çareyi gene bizim içimizde gördüğü için sakince bizi izleyen bir tebessüm, derman olacaktır derdimize.  Ağlamak istediğimizde “Ne var bunda ağlanacak?” demeden, hüzünlendiğimizde “Üzüldüğün şeye bak!” demeden, sadece bizi anlamak için dinleyen, belki bizimle ağlayan, derdimizle dertlenip kendi derdiymişçesine bir derman arayan, bulamasa bile her derdin dermanı ile birlikte yaratıldığından emin olduğu için asla eksik olmayan bir tebessümdür yanında rahat edebildiğimiz.  Hıçkırıklara boğulduğunda insan, bir çift el arar sırtını sıvazlayan. Bir çift diz arar üzerine kapanıp ağlamak için. Gözleri yaşa doymaya başlayınca başını bir kaldırdığında öylece tebessümle onu seyreden yüzü görmek ister karşısında.

  [​IMG]  Çok mu şey istiyorum?  Yok mu şu fakire bir sadaka?  onun gibi olmasak bile hep arkamızda hissedeceğimiz bir arkadaşın, sıcacık tebessümüne ne kadar muhtacız.
   
Yükleniyor...
- Fakire Sadaka Forum Tarih
Sadaka vermenin önemi nedir? Sorularla İslamiyet 13 Ocak 2014
Sadaka Ne Anlama Gelir? Sorularla İslamiyet 26 Ocak 2013
Sadaka İle İlgili Hadisi Şerifler Ayetler ve Hadisler 25 Ocak 2013
Zekat Ve Sadaka İle İlgili Hadisi Şerifler Ayetler ve Hadisler 28 Aralık 2012