Stres cildinizi nasıl etkiler?

'Kısa Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 4 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

 1. Stresinizi kontrol altına almanın yolları nelerdir?  Günümüzde biliyoruzki en önemli sorunlardan birtanesi Stres.Yaşam standartlarının değişmesi gelişen teknoloji çalışma hayatı iş ev aile derken stressiz bir anımız geçmiyor nerdeyse.Peki bu stresli halimizden nasıl kurtulabiliriz stresi yenmenin tek oylu yardım almakmıdır insna kendi kendine stresin üstesinden gelemezmi bu gibi sorular birçok insan tarafındna sorulmaktadır.

  stres-cildi-nasil-etkiler-.

  Stresin cildinizde bıraktığı kötü etkilere ek olarak, zihninizde bu durumdan kötü etkilenir. Stresinizle başa çıkmak için ve zorluklarla mücadele etmek için yollar bulmanız son derece önemlidir. Eğer stres seviyenizin çok arttığını hissederseniz ve bununla tek başınıza başa çıkamazsanız, ailenizden biriyle, arkadaşlarınızla ya da bir profesyonelle görüşmenizin zamanı gelmiş demektir.

  Cildinizin dışarı vurma zamanının stresli bir döneminize denk gelmesi bir tesadüf değildir. Stres, pek çok cilt hastalığına sebep olabilmektedir hatta uçuk gibi bulaşıcı hastalıklara bile neden olabilir.Stresle alakalı olarak pek çok kişi egzama, kaşıntı gibi durumlarla da karşılaşabilmektedir.
  Fazla dokunmak ve kaşımak durumu daha da kötüleştirirStresli zamanlarda yaptığımız ovuşturma ve kaşıma hareketleri cildimize daha fazla zarar vermemize neden olur.
   
Yükleniyor...
- Stres cildinizi nasıl Forum Tarih
Stresten nasıl uzaklaşılır? Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Sınav Stresi Nasıl Yenilir Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Stresle Baş Etme Yolları Sağlık bilgisi 15 Mart 2014
Sınav stresi nasıl atılır? Kısa Bilgiler 26 Kasım 2013