Standart ne demek? Anlamı...

'Etüt Merkezi' forumunda Misafir tarafından 28 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar standartın anlamını arıyorum.Lütfen yardım edin. Cevap yazarsanız sevinirim...
   
 2. Cevap: Standart ne demek? Anlamı...

  standart; herkesçe benimsenmiş olan, ölçünlü; bir işletmede, bir ürünü, bir çalışma yöntemini, üretilecek miktarı, bir bütçenin para miktarını vb.'yi belirlemek için konulmuş kural. belirli ölçülere, yasaya, kullanıma uygun olan. örnek ya da temel olarak alınabilen, tekbiçim.
   
 3. Cevap: Standart ne demek? Anlamı...

  Basit anlamda standart, birşeyler yapmak için üzerinde anlaşılmış ve tekrarlanabilir yoldur. Standart, teknik spesifikasyonlar içeren ya da kesin kriterler ile tasarlanmış tutarlı kurallar, kılavuzluk bilgileri veya tanımlamalar içeren basılı bir dokümandır. Standartlar kullandığımız birçok eşyanın ya da hizmetin etkinliğini ve güvenilirliğini artırmak ve hayatı kolaylaştırmak için hazırlanırlar. Genel uygulamaları değil, üzerinde anlaşılmış en iyi uygulamaları tariflerler. Standartlar, konusunda uzman kişilerin bir araya gelmesiyle oluşturulur; Üreticiler, satıcılar, alıcılar, kullanıcılar ve bu üründe kullanılacak her bir ürünün özelliklerini, prosesi ya da hizmeti kapsayan yasal gerekliliklerle ilgilenenler.
   
Yükleniyor...
- Standart demek Anlamı Forum Tarih
Standart bir futbol topu sırasıyla kaç adet altı kenarlı beyaz ve beş kenarlı siyah parçadan oluşur Merak Ettiklerimiz 20 Ocak 2015
a3 kağıdının standart boyutları cm Okulistik 9 Şubat 2014
Trafik İşaretlerinin Standart Ölçüleri Bunları biliyormusunuz 1 Mayıs 2013
Benjamin Franklin Standart Uygulaması Hakkında bilgi 5 Haziran 2012