src sorgulama tc kimlik ile

Konusu 'Teknik Yardım' forumundadır ve Wish tarafından 27 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. Wish Üye

Tc kimlik numarası ile src sorgulama

SRC belgesiyle ilgili işlem yapmak, bilgilerini kontrol etmek, belge başvuru ve hak durumlarını sorgulamak isteyenler turkiye.gov.tr sitesinden Tc kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapıp, e-devlet uygulamaları bölümünde yer alan Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü’ne, oradan Mesleki yeterlilik İşlemleri menüsü altındaki hizmet linklerine tıklayarak tüm işlemlerini yapabilirler.

Henüz e-devlet şifresi almamış olanlar ise en yakın PTT şubesine gidip 1 tl karşılığında e-devlet şifresini alacak ve bu şifre ile siteye giriş yapacaklar..

Eğitim kurumlarında eğitim dönemlerini tamamlayarak sertifikaya hak kazanan kişiler ise sınav başvurularını iki şekilde yapabilecekler;

1- Kişisel olarak www.turkiye.gov.tr üzerinden e-devlet şifrelerini kullanarak,

2- Sertifika aldıkları Eğitim Kurumlarına başvurarak.

* Eğitim kurumlarında eğitim dönemlerini tamamlayarak sertifikaya hak kazanan kişiler sınava kişisel başvurma sürecinde ; Sınav Bilgileri Sorgulama, Sınav Başvurusu, Sınav Başvuru Sorgulama, Sınav Giriş Belgesi Sorgulama, Sınav Sonuç Belgesi sorgulama gibi hizmetlerden yararlanmak için en yakın PTT şubesine gidip TC Kimlik No larını beyan ederek 1 TL karşılığında e-Devlet şifresi almak zorundadırlar.

Sayfayı Paylaş