Sporcu içeceklerine Altarnatif

'Damak Keyfi' forumunda Wish tarafından 4 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Spor sonrası yorgun düşen kas ve bünyeyi ayağa kaldıracak içeçek bulundu.

  [​IMG]

  Spordan sonra içilen çikolatalı az yağlı sütün enerji içeceklerine çok daha sağlıklı bir alternatif olduğu ve yorgun düşen kasları daha iyi onardığı belirtildi.
  James Madison Üniversitesi'nde yapılan araştırma, Amerikan Spor Hekimliği Koleji'nin yıllık toplantısında sunuldu. Çalışmada, egzersiz sonrası aynı miktarda kaloriye sahip yüksek karbonhidratlı içecekle karşılaştırıldığında az yağlı çikolatalı sütün daha üstün kas iyileştirme sağladığı bulundu.

  Çalışma için kolejden 13 erkek futbol oyuncusu, 1 haftalığına normal egzersize katıldı. Bu gruba 4 gün boyunca yoğun egzersizden sonra az yağlı çikolatalı süt ya da karbonhidratı yüksek içecek verildi. 2 hafta aradan sonra, atletler normal egzersizin ikinci raunduna başladı.

  Çikolatalı sütün ve az yağlı çikolatalı sütün faydaları neler?


  Atletlerin hepsi yoğun egzersiz süresince günlük çalışmalarını artırdı. Çikolatalı süt içenlerin kreatinkinaz (kas hasarının belirtisi) seviyeleri önemli ölçüde düşük çıktı.

  Sonuçlar az yağlı çikolatalı sütün, yoğun egzersizden sonra kasların iyileşmesinde ve onarılmasında etkili olduğunu gösterdi.

  Çikolatalı sütün birçok geleneksel sporcu içeceğinde bulunmayan ilave besin avantajı var. Çalışmalar, egzersizden sonra tüketildiğinde sütteki yüksek kalitedeki protein ve karbonhidrat karışımı, bitkin olan kaslara yeniden yakıt ikmali yapıyor.

  Sütteki proteinler, yağsız kas inşasına yardımcı oluyor ve egzersize bağlı kas hasarını azaltıyor. Süt aynı zamanda rehidrasyon için sıvı ile kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi mineraller sağlıyor.
   
 2. Cevap: Sporcu içeceklerine Altarnatif

  Hazannnnnnnnnnnnnn bak sporcu içeceği bunu içmeden bir yere gitmeyelim bir daha :)
   
 3. Cevap: Sporcu içeceklerine Altarnatif

  Normal sporcu içeceklerini içip yapılan aşırı eforlu sporlardan sonra bünye çok zayıf düşüyor spor anında birşey hissettirmesede.
  Bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkürler wish artık maçlardan sonra denerim:)
   
Yükleniyor...
- Sporcu içeceklerine Altarnatif Forum Tarih
Milyoner 1896 'daki ilk Modern olimpiyatlarında birinci olan sporculara ne ödül verilmiştir Sorun Cevaplayalım 12 Ekim 2016
Soru Atletizimde Hakemlerin Sporcunun kurallara uygun koştuğunu belirten bayrak hangi renktir Sorun Cevaplayalım 6 Nisan 2016
Ulusal Hazine İlan edilen sporcu kimdir Sorun Cevaplayalım 11 Kasım 2015
2012 de en çok aranan sporcular Teknik Yardım 26 Aralık 2012