sperm kalitesini artırıcı besinler

'Sağlık bilgisi' forumunda Wish tarafından 24 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

  1. Sperm kalitesini arttıran Gıdalar
    Erkeklerin vücutlarında bulunan sperm üretimi son derece önemlidir. Sperm kalitesizliği ile karşı karşıya kalan pek çok erkek var ve giderek de bu sayıda artış gözlenmektedir. Spermlerin yetersizliği ve kalitesinde bozukluk olması gebeliğin önündeki en büyük engellerden biridir. Spermlerin kalitesini yükseltmek için doğal yiyeceklerden faydalanmalı ve sperm kalitesi ile birlikte sperm hareketliliğini de arttırmalıdır.


    Sperm kalitesini arttıran besinler hakkında açıklamalarda bulunan uzmanlar, çocuk sahibi olmakta zorlanan ve sorunun spermlerden kaynaklandığı durumlarda erkeklere tavsiye ettiği yiyecek maddelerinin başında “Lycopene” (likopen) geliyor. Likopen anormal sperm hücrelerini azaltıyor. Likopenden zengin gıdalar tüketerek sperm kalitesini arttırabilirsiniz.
    Sperm kalitesini yükselten gıdalar şunlardır: Maydanoz, Nane, tarçın, Fesleğen, Kekik, Vanilya, Hardal, Roka, Şalgam, Zencefil, Ayçiçeği, Kuşkonmaz, Kereviz, Enginar, Bezelye, Yumurta, Hindi, Antep fıstığı, Susam, Badem,Ceviz ve fındık,Salatalık,Sivri biber,Bal,Pekmez,Muz,Çilek,Avakado,İncir ve Hurma
     
Yükleniyor...
- sperm kalitesini artırıcı Forum Tarih
stres sperm kalitesini etkiler mi Sağlık bilgisi 16 Temmuz 2008
Eşinde sperm yetersizliği olanlarlar için sperm arttırıcı besinler Bebek Bakımı 25 Aralık 2014
Sperm Sayısı Nasıl Artar Şifalı Bitkiler 6 Temmuz 2011