Sözün Büyüsü Kitap Özet - Sırrı Er

Konusu 'Kitap özetleri' forumundadır ve cCasT tarafından 8 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

 1. cCasT Üye  Kitap Özet
  [​IMG]
  Sırrı Er, sunduğu programlarda temiz, akıcı, doğru ve güzel Türkçesiyle dikkatleri üzerine çekiyordu. Türkçe' nin güçlü söz dağarcığını konuşmalarına yansıtıyor, kelimeleri hakkıyla telâffuz ediyordu.
  Sırrı Er bildiğiyle de yetinmiyor sürekli olarak araştırıyor, sözlüklere bakıyor, kaynaklarda bulamadığını ustalarına, bazen de bizlere soruyordu. Sırrı Er'in başarılı bir spiker ve sunucu olarak bugünlere gelmesinde başta Mesut Mertcan olmak üzere bu mesleğin önde gelen ustalarının emeği, çabaları da bulunmaktadır. Ama ulaştığı bu noktada Sırrı Er'in ana dilimiz Türkçe' ye olan sevgisi ve saygısı, Türkçe' ye gösterdiği özen yatmaktadır. Sırrı Er, mesleğinin temeli olan Türkçe' yi daima el üstünde tutmuş, Türkçe' yi kirletmemiş, Türkçe' ye özen göstermiştir.

  Değerli spiker ve sunucu Sırrı Er'i bu başarılı çalışması dolayısıyla kutluyor, daha nice başarılı eserlere imza atmasını diliyorum. Bir başka dileğim de radyo ve televizyonlarımızda Sırrı Er gibi Türkçe' ye özen gösteren, spikerlerin, sunucuların artması. Çünkü doğru ve güzel Türkçe onlar sayesinde radyo ve televizyonlarda yaşıyor, kulaklarımıza ulaşıyor.

  Teşekkürler Sırrı Er, elleriniz dert görmesin, eksik olmayın..

  Sırrı Er
  · Basım Tarihi : 07 - 2010


Benzer konu başlıkları: Sözün Büyüsü
Forum Başlık Tarih
Atasözleri ve Anlamları Nerede birlik orada dirlik atasözünün açıklaması 20 Aralık 2013
Türkçe Sözlük Birlikten Kuvvet Doğar Atasözünün Anlamı 29 Kasım 2013
Hz.Muhammed (sav) Peygamber Efendimizin Sözünde Durması 27 Ağustos 2013
Türkçe Sözlük Adalet mülkün temelidir sözündeki mülk ne demektir? 22 Nisan 2013
Soru Çözüm müzeler bir ülkenin geçmişi sözünü açıklaması 26 Mart 2013