sözleşmeli er sınav tarihi

'Sınavlar' forumunda EyLüL tarafından 21 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

 1. sözleşmeli er sınav tarihi
  sözleşmeli er sınavın tarihi  Sözleşmeli Er tasarısının 2 bakanlıktan düzeltme istemesinden dolayı bazı değişiklikler yapılacak ve tasarı 7 ile 10 gün arasında yürürlüğe girecek.


  2011 yılı temmuz ayı sözleşmeli er alımları başladı. bu sene kara kuvvetleri komutanlığına 5.103 sözleşmeli er alımı yapılacaktır.


  Açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın resmi internet sitesinde bu yıl içerisinde 5 bin 103 sözleşmeli er alınacağının açıklandığı anımsatılarak, 12 Temmuz’da başlayan başvuruların 12 Ağustos’ta sona ereceğine işaret edildi. Genelkurmay açıklamasına göre, sözleşmeli er statüsü için başvuracak adayların en az ilköğretim okulu mezunu, 26 yaşından gün almamış, askerliğini yapmış olması ve terhis tarihinden itibaren 3 yıl içinde müracaat etmesi gerekiyor. Halen askerlik vazifesini yapanlar da müracaat edebiliyor. Alımlarda ön şartları uyan adaylar sağlık muayenesi, spor testi ve mülakattan sonra 10 hafta askeri eğitimden geçirilecek. Sözleşmeli erler, hudut birliklerinde görevlendirilecek, kışlalarda iskan edilecek. Sözleşmeli erlerin her türlü ihtiyacı Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından karşılanacağı gibi maaş alacaklar ve hizmet süreleri sonunda ikramiye alabilecekler.

  Başvuru Tarihleri Kara Kuvvetleri Komutanlığının Resmi Sitesinde Yayınlanacaktır.

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı Ana Sayfa
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Nisan 2012
Yükleniyor...
- sözleşmeli sınav tarihi Forum Tarih
Adalet Bakanlığı Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Sınavı 2013 Sosyal Konular 5 Haziran 2013
Ösym Sözleşmeli Bilişim Personeli Giriş Sınav Duyurusu Etüt Merkezi 9 Aralık 2011
sözleşmeli astsubay bayan sınav soruları Sınavlar 21 Temmuz 2011
sözleşmeli astsubay bayan sınavı 2012 Sınavlar 21 Temmuz 2011