sözleşmeli er alımı şartları

'Sosyal Konular' forumunda EyLüL tarafından 21 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

 1. sözleşmeli er alımı şartları
  Sözleşmeli askerlik Şartları Nelerdir?
  Sözleşmeli er alımı başladı‎ Şartları


  Sözleşmeli askerlik modeline göre, en az ilköğretim mezunu, askerliklerini erbaş ve er olarak tamamlayan, terhislerinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmeyen ve 26 yaşından gün almayan Türk vatandaşları, sözleşmeli er olabilecek.

  Bu kişilerin, kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış, cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi; devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar ile halkı askerlikten soğutmak gibi suçlardan mahkum olmaması şartı aranacak. Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan 1 ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkum olanlar, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmayanlar, yapılacak fiziki kabiliyet testi ve mülakatlarda başarılı olamayanlar da sözleşmeli er ve erbaş olamayacak.

  Askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişikleri kesilen personel, sözleşmeli er olarak alınmayacak.
   
  Son düzenleme: 21 Temmuz 2011
Yükleniyor...
- sözleşmeli alımı şartları Forum Tarih
2014 Sözleşmeli sağlık personeli alımı ne zaman Merak Ettiklerimiz 20 Şubat 2014
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Sağlık bilgisi 6 Haziran 2012
ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı 2012 Etüt Merkezi 31 Ocak 2012
sözleşmeli askerlik alımı ne zaman Sosyal Konular 22 Temmuz 2011