Sorumluluk sahibi bir insan olmanın yaşamınıza katkıları nelerdir

'Çocuk Kulübü' forumunda YAREN tarafından 20 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

  1. Yaşamımızın çeşitli alanlarında farklı rollerde farklı statülerde görev alır yaşamımızı devam ettirmeye çalışırız. Bu roller ve statüler bizim sorumluluk sahibi olduğumuz alanlar olup düzenli, kontrollü, işlerin yolunda gitmesi için yapmamız gereken görevlerimizdir.

    Sorumluluk sahibi bir insan ne yaptığını bilen hayattan beklentisini iyi bilen ve o yolda düzenli, ipleri kendi elinde tutan kişidir. Kendi hayatımızı istediğimiz gibi yönetebilmek için yapmamız gerekenleri doğru zamanda doğru şekilde eksiksiz yapmaya çalışmak gerekir çünkü sorumluluk bunu gerektirir. Hayatımızın dört dörtlük olmasını istediğimiz gibi aynı zamanda çevremizdeki insanların parmakla gösterilen örnek bir insan olmak da herkesin hoşuna gider. Bunu sağlamanın tek yolu sorumluluğunu bilen bir insan olmaktan geçer.

    Sosyal çevrede öğrenci, öğretmen, doktor, mühendis, abla, anne, ağabey gibi rollerden hangisini taşıyorsak taşıyalım sevilen, sayılan ve saygın bir karakter olmak için görevlerimizi tam olarak yerine getirmemiz gerekir.
     
Yükleniyor...
- Sorumluluk sahibi insan Forum Tarih
Bir vatandaş olarak sorumluluklarınız nelerdir? Güncel Bilgiler 2 Eylül 2016
Topluluk halinde yaşamanın gerektigi sorumluluklar nelerdir Etüt Merkezi 3 Ekim 2015
toplum olarak bize düşen sorumluluklar nelerdir Merak Ettiklerimiz 1 Temmuz 2014
Çocuklara Sorumluluk Duygusu kazandırma yolları Kadınca 3 Şubat 2014