sorumluluk ile ilgili kompozisyon başlıkları

'Ders notları' forumunda anniccha tarafından 6 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

  1. Sorumluluk sahibi olmak için bireyin kendini ruhsal anlamda geliştirmesi çok önemlidir. Sorumluluk sadece bireyin kendine düşen görevleri yerine getirmesi değildir.

    Ayrıca kendine bağlı olan kişileri de iyi bir şekilde düşünmesi gereklidir. İnsanlar büyüdükçe sorumlulukları artar ve bu durum bir süre sonra kişiye bir yük olarak görünür. Ancak insan kendini küçüklüğünden itibaren buna alıştırırsa büyüyünce sorumluluklarının farkında olarak hareket eder ve çevresinde takdir kazanır.

    Sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz sürece beğeni kazanır ve yükseliriz. Bu sayede iyi bir yere gelir ve toplumun saygısını kazanırız. Çocukluktan itibaren sorumluluk bilinci gelişir ve kendini göstermeye başlar.

    Bu alışkanlığın ve bilincin çocuklara küçük yaşlardan itibaren kazandırılması çocukların büyüyerek toplumda tek başına bir birey olarak tanımlandığı zaman kendinden beklenen davranışları en iyi şekilde sergilemesini sağlar ve bu sayede bugünün çocukları yarının yetişkin bireyleri toplumda zorluk çekmeden yaşayarak hayatlarını en kaliteli şekilde devam ettirirler.
     
Yükleniyor...
- sorumluluk ilgili kompozisyon Forum Tarih
Sorumluluk ile ilgili kompozisyon Sorun Cevaplayalım 28 Ocak 2012
sorumluluk ile ilgili kompozisyon örnekleri Ders çalışıyorum 6 Ocak 2011
Sorumluluk İle İlgili Sözler Güzel Sözler 21 Aralık 2012
sorumluluk ile ilgili bir hikaye yazın.... Sorun Cevaplayalım 25 Ocak 2012