Sony Xperia Z5 batarya ömrü ne kadar

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Eylem

Eylem Editör Site Yetkilisi

Sony Xperia Z5 batarya ömrü ne kadar

Geçtiğimiz günlerde büyük umutlarla bir xperia z5 premium aldığımdan bahsetmiştim. Pek çok açıdan hayal kırıklığına uğradığım Sony Xperia Z5 premium almayı düşünüyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun derim.

Sony benim penceremden bakıldığı zaman her zaman başarılı işlere imza atmış bir şirkettir ancak amiral gemisi Sony Xperia Z5 serisinde aynı başarıyı ne yazık ki gösterememiş. %100 şarj ettiğiniz cihazın bataryası diğer akıllı telefonlar ile mukayese edilince sınıfta kalıyor. Eğer telefonda oyun oynamak ya da internette gezinmek gibi alışkanlıklarınız varsa yanınızda şarj aletiniz olmadan dışarı çıkmayın derim.

4K ekrana sahip bu akıllı cihaz rakipleri ile karşılaştırıldığı zaman arada ciddi bir fark göze çarpıyor. Kabaca batarya özelliklerine bir bakacak olursak; 3430 mAh pil kapasitesi ile tek bir şarj ile iki güne kadar çığır açan bir pil ömrü sunsa ve günlerce konuşun dese de durum hiçte öyle değil. Gerçek olan yanı ise kısa sürede şarj olması.

Şimdi Sony Xperia Z5 Premium’un bataryasını diğer akıllı telefonlar ile karşılaştırıp sonuçlara bir göz atalım…

3G konuşma testinde 20 saat 27 dakikalık bir performans göstermiş ve bu sonuçla HTC One M9‘un gerisinde kalmış.

Cihaz web testinde 9 saat 29 dakikalık bir performans göstermiş ve yine bu sonuçla Huawei Ascend Mate2 4G’nin 16 saat 41 dakikalık süresinin epey altında kalmış.

Cihaz web testinde ise 9 saat 29 dakikalık bir performans göstermiş ve LG G Flex’in 19 saat 57 dakikalık süresine yaklaşamamış bile.

Benim telefonum süs niyetine yanımda gezsin ama güzel resimler çeksin diyorsanız o zaman hiç düşünmeyin çünkü çektiği fotoğraf ve video kayıtlarındaki kaliteye henüz diğer telefonlar yaklaşamamış.