Sony Ericsson Xperia Active Hakkında Bilgi

'Teknoloji Haberleri' forumunda ZeuS tarafından 1 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. Sony Ericsson Xperia Active özellikleri,

Sony Ericsson Xperia Active telefon modeli

Sony Ericssonun en son piyasaya sürdüğü Xperia Active modelli telefonudur.Bu telefonun en önemli özelliği suya dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır.Cep telefonu farklı seçenekleri ile ve Android işletim sistemi olmasıyla kullanıcıların dikkatini çekmeye başarıyor.

Xperia Active’nin Özellikleri

Suya ve toza karşı dayanıklıdır; Çamurlu bisiklet sürüşleri, tozlu patikalar veya kazayla su birikintisiyle buluşmalar. Telefonunuz her türlü hava koşuluyla ve zor şartla başa çıkabilir.
    Islak parmak algılama; Yağmurun altında bir taksi çağırıyor veya havuz başında bir arkadaşınızı arıyor da olsanız, dokunmatik ekran parmaklarınız ıslak olsa bile işlevselliğini tamamen korur.
    Telefon takımı; Doğru ekipman olmadan egzersiz yapamazsınız. Telefon takımı, telefonunuzu yanınızda taşımanız için takılabilir kulak kancalı mikrofonlu kulaklık seti, bir adet kol askılı taşıma kılıfı ve bilek bandı içerir. Ayrıca, medya yönetimi için bir Mikro USB kablosu ve tüm eğlence öğeleriniz için 2G’lık bir bellek kartı bulunur.
    Mobile BRAVIA® Engine’e sahip Reality Display; Geliştirilmiş kontrast. Daha zengin renkler. Mobile BRAVIA® Engine’e sahip Reality Display sayesinde 3″ ekran keskin ve net görüntüler verir.BRAVIA Sony Corporation’ın tescilli ticari markasıdır.

Kamera ve Video Özellikleri

Xperia Active, hem güçlü bir donanıma hem de dayanıklı bir dış gövdeye sahip. Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini kullanan telefon heryönüyle iddialı.

Genç ve dinamik bir tasarıma sahip olan yeni Xperia, Sony’nin Mobile BRAVIA® Engine ekran teknolojisini kullanıyor. 5 megapiksellik dijital kamera ise telefona HD video kaydedebilme olanağı sağlıyor.

Suya Dayanıklı Cep Telefonu

Cihazda yer alan ve akıllı telefonlarda görmeye pek alışık olmadığımız bir başka ayrıntı ise Xperia Active’in kasasına dair. Bu dayanıklı dış kapak sayesinde telefon, darbelere ve suya karşı dayanıklı olarak geliştirilmiş. (1 metrelik derinlikte 30 dakikaya kadar suya dayanıklılık garanti edilmiş.)

Yılın üçüncü çeyreğinde Asya kıtasında satışa sunulacağı belirtilen telefonun Avrupa’da ne zaman ve hangi fiyatla vitrinlerde yer alacağı belirtilmedi.

2. Cevap: Sony Ericsson Xperia Active Hakkında Bilgi

kullandım kullanıyorum,ama memnun değilim işim gereği telefonu kirli ve yağlı ellerle kullanıyorum , telefonu temizlik amaçlı yıkıyorum fakat ses çatallanıyor ve şu anda sesi ve 3g kamerası bozuldu