Sonbahar-Hazan Hakkında Bilgi

'Resimler' forumunda HazaN tarafından 10 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Sonbahar 23 Eylülde başlayarak 21 Aralığa kadar devam eden, yazla kış arasında bir geçiş mevsimidir. Sonbahar, kış ayının habercisidir. Bu mevsimde havalar yavaş yavaş soğuyarak, kışa hazırlık yapılması için insanları uyarır. Ağaçlar yemyeşil güzelliklerini kaybederek yapraklarını dökmeye, bitkiler sararmaya, hayvanlar kışa hazırlık yapmaya başlarlar. Sonbaharda diğer mevsimler gibi istikrarlı bir hava olmadığı için insanların çok dikkatli olması gerekir.

Sonbahar, dört mevsimin içinde her yönden bolluk özelliğini gösterir. Sebzeler, meyveler ve bütün gıda maddeleri tam manasıyla olgun ve bol olarak bu mevsimde vardır. Bu mevsim, kış mevsiminin habercisidir.

Sonbahar-Hazan Resimleri

sonbahar1. sonbahar2. sonbahar3. sonbahar6. sonbahar5. sonbahar4.

2. Harika resimler eline sağlık.Benim sevdiğim iki mevsimden biridir sonbahar...Diğeri de KIŞ...

3. Böyle görüntülerin olacağına inanmazdım ama Bursa'ya giderken gerçek olduğunu gördüm.Helede İnegöl yaylalarında o kadar harika tabiat görüntüleri var ki.Bu resimler gibi.Çok güzel.

4. Hepside birbirinden harika manzaralar. En sevdiğim mevsim.
    Ellerine sağlık bi tanem

5. Ben Hazan mevsimini sevmiyorum sanırım :oops: Hüzün olmasın...

Yaz ve kış mevsimini seviyorum; yaz çocuğu olmamın da etkisi olabilir elbette :f63: