Şizofren Nedir Kısaca Belirtileri Nelerdir

'Hastalıklar' forumunda Yasemin tarafından 2 Ekim 2013 tarihinde açılan konu 1. Şizofren nedir? Şizofreni, alevlenme ve yatışma dönemleriyle kendini gösteren kronik bir psikiyatrik hastalık türüdür.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/sizofreni-8340.jpg]sizofreni-8340[/IMGALT]

  Şizofreni de migren gibi beyin hastalığıdır.Şizofreni diğer psikiyatrik bozukluklara göre kişinin mesleki ve sosyal işlevselliğinde daha ciddi kayıplara yol açabilmektedir.Şizofreni kişilik bölünmesi, zayıf kişilikli olma, zeka geriliği veya tembellik diye sanılan şey değildir.Önemli ruhsal hastalıklarından birtanesidir Şizofreni.

  Şizofreni Belirtileri Nelerdir?

  Şizofreninin alevlenme ve yatışma dönemlerinde farklı belirti ve bulgular ile ön pilana çıkmaktadır. Kişinin çevresine karşı tutumu da bu hatalı düşüncelerden etkilendiği görülür.

  Şizofren kişiler korku ya da öfke duymak gibi, insalardan kaçınmak ya da kavgacı olmak gibi.ya da kişi ortada bir ses, görüntü olmamasına karşın bunları varmış gibi algılayabilirler.Şizofren hastası kişi ev içindeki sorumluklarını yerine getiremeyebiliyor. Bu durum, çoğu zaman yakınları tarafından tembellik hatta şımarıklık olarak görülmektedir.

   
Yükleniyor...
- Şizofren Nedir Kısaca Forum Tarih
şizofreni nedir Sağlık bilgisi 28 Aralık 2011
Şizofreni Nedir Belirtileri Nelerdir Sağlık bilgisi 18 Kasım 2011
Şizofreni Nedir Sağlık bilgisi 7 Ağustos 2011
Şizofren Nedir? Şizofren Ne Demek Türkçe Sözlük 8 Nisan 2011