Sızı

'Masallar ve Hikayeler' forumunda ORHAN tarafından 10 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Geçer Sandım

Geçer, biter ve gider, Bitti/ gitti dediklerimden olur dedim. Dingin bir sabaha uyanır, yüzümü hayalinle yıkarım, beni doyurur gökyüzü sandım. Doyumsuz gözlerim, en tepeye sana dikmişti gönlünü... Bunun farkında bile değildik.

Farkına varmadan yola çıkmıştın. Sözlerinde bir kadın vardı; güçlü… Sözlerindeki kadın sana özel bir çığırtkanlığı üstlenmiş, seni yıkıp gitmiş, sana tezat düşmüş ama senindi. Ben olamazdım o, değil mi?

Başkasıydı, başkalaşmıştım belki de sana…

Sözlerin güruhunda bir acı sızlar sevdiğim. Sözlerin derinden işlenmiş yaraları vardır. Erkeğe göre, bir hikâyenin kadındır acılar, kadına göre, arta kalan anılar… Bana ve sana göre, bizsiz kalan cümleler... Kaç sabah daha çetrefiline takılacak sızının? Sabahlarımı kim doyuracak söyle! Kim yuyup yıkayacak günlerimi? Güneşimi kimin eline bıraktın gittin? Bu gidişin, bu anlamsızlığın, şikâyet halin, ismini bile dilime nazar eylediğim uzaklığın, hangi sebebin verdiği acıya gebe? Hangi gündüz-geceye benim kadar gebe?

Şimdi giden sensin, kalan ben… Gözlerini mihr bırak, nikâhına al gönlümü yeniden… Giderken acıttıklarını göstermeyeceğim kimseye... Eski usul koynumda taşıyacağım resmini... Birlikte izlediğimiz filmlerdeki gibi, kötüleri devşireceğim düşümdeki cehenneme…

Düşümdeki cehennem, yokluğun... İsyan kokan cümleler... Rabbinden başkasını yakın bellemeyen evler… Sensizliğin özetini buyurdu büyükler ve

- Öldü, dediler…

Yüz süremeye toprağın hani?

Asude Zeynep Toprak

HazaN bunu beğendi.

2. Cevap: Sızı

Şimdi giden sensin, kalan ben… Gözlerini mihr bırak, nikâhına al gönlümü yeniden… Giderken acıttıklarını göstermeyeceğim kimseye... Eski usul koynumda taşıyacağım resmini... Birlikte izlediğimiz filmlerdeki gibi, kötüleri devşireceğim düşümdeki cehenneme…

Daha ne söylenir,daha ne yazılır okurken bir sızı bırakıyor insanın yüreğinde geride kalanların gidenleri uğurlarken hissettikleri en güzel şekilde kaleme alınmış teşekkürler hocam (+rep)

3. Cevap: Sızı

:(:(:f9:
    İçler acısı satırlar ve çok etkilendim bunun üzerine ne denilebilir ki..ne büyük sızıdır gidenin ardından çaresiz bakakalmak..:(

4. Cevap: Sızı

Geçer Sandım

Geçer, biter ve gider, Bitti/ gitti dediklerimden olur dedim. Dingin bir sabaha uyanır, yüzümü hayalinle yıkarım, beni doyurur gökyüzü sandım. Doyumsuz gözlerim, en tepeye sana dikmişti gönlünü... Bunun farkında bile değildik.

ORHAN guzel paylasım emegıne saglıkk :f118:

5. Cevap: Sızı

Çok güzel bir anlatım :f118:

6. Cevap: Sızı

Düşümdeki cehennem, yokluğun... İsyan kokan cümleler... Rabbinden başkasını yakın bellemeyen evler… Sensizliğin özetini buyurdu büyükler ve

- Öldü, dediler…
    :(:(
    çok etkileyici bir yazı kaleminize yüreğinize sağlık orhan hocam

7. Cevap: Sızı

Çok güzel olmuş eline sağlık...Duygulanmamak elde değil....Paylaştığın için teşekkürler...